Strona główna Temat dnia Pomnik Jana Pawła II jesienią?

Pomnik Jana Pawła II jesienią?

30

Po dwóch latach jest szansa na zrealizowanie zamiaru świdnickiego Stowarzyszenia na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II „Pamięć i Wdzięczność”. Niewykluczone, że jesienią na placu Jana Pawła II stanie pomnik Papieża Polaka. Taką nadzieję w imieniu stowarzyszenia w liście do darczyńców wyraża prezes Artur Moneta.

W 2011 roku z inicjatywy mieszkańców Świdnicy, którzy powołali stowarzyszenie, został przeprowadzony konkurs na projekt pomnika. Spośród 8 nadesłanych prac największe uznanie i grona fachowców (byli wśród nich historycy sztuki i konserwatorzy zabytków) zdobyła postać klęczącego papieża, autorstwa Jarosława Wójcika, artysty z Sierakowic na Kaszubach. W jego pracowni powstanie pomnik.

Do tej pory stowarzyszenie ze zbiórek przykościelnych pozyskało 37 tysięcy złotych. Koszt budowy to ok. 200 tysięcy. Dlatego stowarzyszenie szuka różnych sposobów, by pozyskać darczyńców. M.in. imienne listy z prośbą o włączenie się do inicjatywy trafiły do świdnickich radnych i urzędników.

Wpłat można dokonywać na konto: 40 2490 0005 0000 4600 3952 7109. Jak informuje stowarzyszenie, koncepcja realizacji pomnika zakłada umieszczenie w jego najbliższym otoczeniu tablicy upamiętniającej darczyńców.

Poprzedni artykułKomorowski/Karzyński: Świdnica to rajdowa mekka
Następny artykułRadni skarżą się na zastępcę prezydenta