Strona główna Sport Piłka nożna Polonia inauguruje piłkarską wiosnę

Polonia inauguruje piłkarską wiosnę

0

Od wyjazdu do „jaskini lwa” rozpoczynają drugą część sezonu III-ligi dolnośląsko-lubuskiej piłkarze Polonii Świdnica. Podopieczni Przemysława Malczyka zagrają w sobotę 13 kwietnia na wyjeździe ze zdecydowanym liderem rozgrywek Lechią Zielona Góra, która u siebie nie zgubiła jeszcze choćby punktu.

 

Do ostatniej chwili na obiekcie Lechii trwały prace, które miały na celu doprowadzenie murawy do stanu używalności. Gospodarze robili wszystko, aby rozpocząć w końcu rundę wiosenną i się udało. Lechia Zielona Góra pewnie zmierza w kierunku II-ligi, na swoim koncie zgromadziła jak do tej pory 46 punktów (17 spotkań: 15 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka) i o cztery „oczka” wyprzedza Ślęzę Wrocław, która rozegrała o jeden pojedynek więcej. Polonia plasuje się na czternastej pozycji z 15 punktami, na które składają się 3 wygrane, 6 remisów i 8 porażek.

 

W trakcie przygotowań do sezonu doszło do roszad w kadrze. Wiosną barw Polonii nie będą reprezentować już Damian Celuch (Ślęza Wrocław), Patryk Pasek (Polonia Wrocław), a także Jakub Dec, Michał Czernicki i Michał Morawski (cała trójka – Stal Świdnica). Świdnicki klub wzmocnili za to bramkarz Wojciech Wierzbicki (Bielawianka Bielawa), obrońcy: Patryk Chrapek (Bielawianka Bielawa), Michał Skrypak (Zjednoczeni Żarów), pomocnicy: Grzegorz Borowy (Karolina Jaworzyna Śląska), Mateusz Jaros (Gwarek Zabrze/Prochowiczanka Prochowice), Krzysztof Pietrzykowski (Lechia Dzierżoniów) oraz napastnik Mateusz Kopernicki (Stal Świdnica/FCU Gerersdorf).

 

Spotkanie pomiędzy Polonią, a Lechią rozegrane zostanie w sobotę 13 kwietnia – początek meczu w Zielonej Górze o 17.00.

/Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułWięcej nagród w Debiucie Gospodarczym
Następny artykułPrześwietlanie Kościoła Pokoju