Złodzieje nie przejmują się obecnością coraz większej liczby działkowców i kradną w biały dzień. Dwie emerytki straciły pieniądze, dokumenty i telefony komórkowe. – Niestety, każdej wiosny takie sytuacje się powtarzają. Apelujemy, by działkowcy nie zostawiali cennych rzeczy w otwartych altankach czy na ławkach – mówi Robert Topolski z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
Zdjęcie ilustracyjne
Do kradzieży doszło 27 kwietnia w ogrodach działkowych Relaks w Świdnicy. panie zostały okradzione w odstępie kilku minut. Scenariusz był identyczny. Złodziej wypatrzył moment, w którym emerytki zajęte były pracami ogrodowymi, wszedł do otwartych altanek i przeszukał torebki, zabierając dokumenty, portfele i telefony. Jedna z kobiet zorientowała się, że jest okradana, ale złodziej zdołał uciec. Telefon wyrzucił do pobliskiego śmietnika, dokumentów i pieniędzy już nie udało się odzyskać.






![O krok od tragedii na przejeździe kolejowym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/przejazd-kolejowy-3-100x75.jpg)
![Zapłacił mandat i niespodziewanie wpadł w furię [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/rowerzysta-1-100x75.jpg)
![Kierujący samochodem osobowym manewr wyprzedzania zakończył w rzece [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/samochod-w-rzece-5-1-100x75.jpg)

![Jesień w Świdnicy i okolicy na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-jesien-na-fotografiach-czytelnikow-2025-100x75.jpg)
