Strona główna Wydarzenia Świebodzice Motocykliści nie zawiedli

Motocykliści nie zawiedli

1

Ryk silników, wycie klaksonów, siwy dym spalin – tak było w sobotę, 27 kwietnia w Rynku. Kolejny Zlot Motocyklowy można uznać za udany, choć pogoda nieco zepsuła frekwencję – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala, rzeczniczka UM w Świebodzicach.

Najwięksi miłośnicy dwóch kółek stawili się jednak o 15.00 pod ratuszem, niezrażeni chłodem i przelotnym deszczem. Jak co roku mieliśmy pełen przegląd jednośladów: były choppery, ścigacze, skutery, motocykle crossowe, a nawet poczciwe, podrasowane Wueski i Cezetki. Swoją reprezentację miały także quady oraz motocykle trójkołowe. Zmotoryzowani pasjonaci przyjechali do nas z różnych zakątków województwa, Polski a nawet z Francji.

Zebranych gorąco powitał burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz. Dziękuję że jesteście znowu u nas, atmosfera jest jak zwykle fantastyczna, życzę udanej zabawy, szerokiej drogi i oczywiście zapraszam do Świebodzic jak najczęściej, jesteście zawsze mile widziani – podkreślał burmistrz. Zebranych witał także współorganizator zlotu, Dariusz Stańczyk, znany świebodzicki przedsiębiorca, prywatnie wielki miłośnik dwóch kółek. Właściciel „Księżyca” przyjechał na zlot w pełnym rynsztunku i na swojej czarnej maszynie, ozdobionej w charakterystyczne rysunki.

Uczestników imprezy „pokropił” i pobłogosławił ksiądz Andrzej Białek z parafii pw. Św. Franciszka. Wydział Promocji UM rozdał uczestnikom ponad 200 pamiątkowych koszulek. Tuż przed 16.00 ryczący i trąbiący konwój wyjechał z Rynku w asyście policji, przejeżdżając m. in. przez ulice: Sienkiewicza, Szkolną, Łączną na Osiedle Piastowskie a potem już do hotelu „Księżyc, gdzie rozpoczęła się właściwa część biesiadno-artystyczna z udziałem motocyklistów.

Relacja video z tego wydarzenia jest dostępna na stronie internetowej Świebodzic www.swiebodzice.pl, w zakładce Miejska Telewizja Internetowa.

Zdjęcia UM Świebodzice

Poprzedni artykułBoją się strażników czy są odpowiedzialni?
Następny artykułOkradają działkowców