Strona główna Temat dnia Najlepszy plac zabaw

Najlepszy plac zabaw [FOTO/VIDEO]

1

Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy wzbogaciła się o nowy plac zabaw zrealizowany w ramach programu „Radosna szkoła”. W czwartek, 25 kwietnia obiekt został uroczyście otwarty. Na placu zabaw ułożono bezpieczną, amortyzującą upadki nawierzchnię, zamontowano m. in. zestaw zabawowy z czterema wieżami, huśtawki, ściankę wspinaczkową, ławki. Budowa palcu zabaw w placówce kosztowała ponad 163 tys. zł. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło blisko 81,7 tys. zł, tyle samo dołożyło do projektu miasto.

Decyzje o budowie placów zabaw podejmujemy świadomie, ponieważ nowe obiekty są potrzebne i uzupełniają ofertę zajęć rekreacyjnych oraz zabawowych, realizowanych w naszych placówkach oświatowych – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

W 2012 r. miasto ubiegało się o dofinansowanie budowy placów zabaw w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” w Szkołach Podstawowych nr 1, 4, 8. Inwestycje kosztowały blisko pół miliona złotych. Blisko 247 tys. zł pochodziło z dofinansowania, taką samą kwotę przeznaczyło na ten cel miasto.

W związku z tym, że w 2011 r. zrealizowano już place zabaw w ramach programu „Radosna Szkoła” w SP nr 6, 105 i 315 – we wszystkich szkołach podstawowych, prowadzonych przez miasto dzieci mogą korzystać z nowoczesnych i bezpiecznych placów zabaw.

Poprzedni artykułWięcej na patrole
Następny artykułZ prezydentem o problemach