Strona główna Sport Piłka nożna Nadciągają III-ligowe derby regionu!

Nadciągają III-ligowe derby regionu!

2

Już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia piłkarze Polonii Świdnica zainaugurują drugą część sezonu III-ligi dolnośląsko-lubuskiej na boisku w Świdnicy. Na ten moment czekaliśmy ponad pięć miesięcy. Będzie niezwykle emocjonująco, bo już na początek będziemy świadkami derbów regionu, w których miejscowa Polonia zmierzy się z Bielawianką Bielawa.

 

Obie ekipy rozegrały już w 2013 roku po jednym spotkaniu ligowym. Polonia po zaciętym spotkaniu przegrała na wyjeździe z liderem rozgrywek Lechią Zielona Góra 2:4, natomiast Bielawianka Bielawa pewnie pokonała na własnym terenie 3:0 zespół Promienia Żary oddalając się od strefy spadkowej. Pomimo iż bielawianie mają obecnie siedem „oczek” przewagi nad strefą spadkową, to śmiało można powiedzieć, że dla obu drużyn będzie to spotkanie za sześć punktów, dlatego tak ważne w sobotnie popołudnie będzie wsparcie dopingiem świdnickiego teamu dowodzonego przez Przemysława Malczyka. Polonia (15 punktów) znajduje się obecnie na zagrożonej piętnastej pozycji więc w grę wchodzi tylko zwycięstwo. Bielawianka (23 punkty) to dziewiąta siła tabeli III-ligi dolnośląsko-lubuskiej.

Piłkarze, a także wszyscy fani Polonii nie mieliby z pewnością nic przeciwko, aby sobotnie starcie zakończyło się podobnym wynikiem jak pierwszy mecz obu zespołów rozegrany 8 września w Bielawie. Biało-zieloni rozbili wtedy gospodarzy 5:0, a cztery bramki dla nas strzelił Wojciech Szuba.   

Spotkanie pomiędzy Polonią Świdnica, a Bielawianką Bielawa zostało zakwalifikowane przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy jako impreza masowa o podwyższonym stopniu ryzyka. Ze względu na bardzo duże koszty, jakie będzie musiał pokryć świdnicki klub będący organizatorem tego pojedynku, impreza zostanie ograniczona do 500 osób (50 biletów należeć się będzie gościom sobotniego spotkania) i biletowana. Wejściówki w cenie 10zł – bilet normalny i 5zł – dzieci do 14. roku życia. Przedsprzedaż biletów prowadzona będzie w siedzibie klubu przy ul. Śląskiej 35A od wtorku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00.

Bądź tego dnia z biało-zielonymi i pomóż im w wywalczeniu jakże cennych w kontekście utrzymania się na boiskach III-ligi dolnośląsko-lubuskiej kompletu punktów.

Polonia Świdnica – Bielawianka Bielawa: sobota, 20 kwietnia, godz. 16.00, stadion OSiR przy ul. Śląskiej. Zapraszamy!

 

Poprzedni artykułJubileusz muzeum
Następny artykułMajówka pod parą