Strona główna Kultura Michał Bajor zaśpiewa w Świdnicy

Michał Bajor zaśpiewa w Świdnicy

3

„Od Piaf do Garou” to kolejny recital Michała Bajora promujący jednocześnie nowy podwójny album z piosenkami francuskimi. Artysta wystąpi 19 kwietnia w teatrze miejskim w Świdnicy.

Od wielu lat publiczność Michała Bajora prosiła o taką płytę i taki koncert. Michał wychował się na piosenkach z nad Sekwany.W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania  i postawił przysłowiową kropkę nad „i” drogi estradowej artysty. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego ”Brel” w warszawskim teatrze Ateneum. Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty, przez publiczność i krytykę, następcą takich bardów francuskich jak Charles Aznavour, czy Gilbert Becaud.

Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

Artysta zaśpiewa piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych jak min. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud, czy Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego.

19.04.2013 godz.19.00

Świdnica – Teatr Miejski

Ul. Rynek 43

Bilety do nabycia:

Centrum Informacji Turystycznej ul. Wewnętrzna 2 tel. 74 852 02 90   

Sprzedaż internetowa: www.biletyna.pl

Info i zamówienia zbiorowe  519 411 378              

Poprzedni artykułSprawdzian dla szóstoklasistów
Następny artykułBędą nowe place zabaw