Strona główna Temat dnia Miasto Dzieci-Miasto Sztuki szuka wolontariuszy

Miasto Dzieci-Miasto Sztuki szuka wolontariuszy

0

Od kilku lat Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza najmłodszych do wyjątkowej, wakacyjnej zabawy. Tuż obok zabytkowych lokomotyw powstaje miasto, w którym rządzą dzieci. W tym roku projekt zyskuje nowy wymiar, bo hasłem przewodnim jest sztuka.  Muzeum zaprasza studentów i uczniów szkół średnich do współtworzenia niezwykłego miasta.

Kilka słów o projekcie

Znane już ,Miasto Dzieci w 2013 roku zmienia swoje oblicze  i stanie się  Miastem Sztuki. Główną ideą projektu jest stworzenie dydaktyczno – artystycznych wakacji dla dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.
Miasto Dzieci-Miasto Sztuki to projekt, który uczy dzieci obcowania z szeroko pojętą kulturą. W budynkach muzeum, a także w zabytkowych wagonach oraz w wypożyczonych drewnianych domkach powstaną instytucje kulturalne (teatr, kino, szkoła tańca, szkoła śpiewu, redakcja, studio filmowe, galeria sztuk pięknych, szkoła wizażu, cukiernia itd.), które stanowią namiastkę rzeczywistego miasta. Uczestnicy otrzymują za pracę w wybranych zawodach wynagrodzenie w postaci specjalnej waluty, gdzie złote i grosze zastąpione są przez lokomotywy, wagony i drezyny. Projekt trwa dwa tygodnie od 29.07.2013 do 09.08.2013 i przeznaczony jest dla 200 dzieci w wieku od 6 do 14 lat.
Miasto Dzieci-Miasto Sztuki to projekt, na który dzieci mają wstęp bezpłatny. Stał się on imprezą cykliczną i w 2013 roku będzie organizowany już po raz szósty. Jest on pozytywnie postrzegany przez media i władze lokalne, czego dowodem jest otrzymanie w 2012 roku nagrody Świdnicki Gryf. Ale to nie wszystko. Miasto Dzieci to również idea dzielenia się własnym doświadczeniem, dlatego muzeum angażuje lokalnie działające instytucje i firmy, aby ich przedstawiciele przybliżali dzieciom świat dorosłych.

Współpraca

Oferta adresowana jest do uczniów szkół średnich oraz studentów, głównie kierunków artystycznych, chętnych wziąć udział w warsztatach i poprowadzić własny mini projekt w formie opiekuna zawodu. Zapraszamy wolontariuszy, którzy pomogą dzieciom poznać tajniki malarstwa, rysunku, rzeźby, sztuki filmowej, tańca, śpiewu, którzy wzbudzą w dzieciach zainteresowanie sztuką. Miasto Dzieci pomoże  dzieciom z ubogich rodzin rozwinąć aktywność twórczą i rozwinąć swoje zainteresowania
Współpraca będzie odbywała się na zasadzie praktyk zawodowych lub wolontariatu studenckiego. Studenci, uczniowie, wolontariusze pomagają dzieciom rozwijać ich zainteresowania w wybranych przez nie zawodach. One zawsze chętnie uczą się nowych rzeczy od ludzi, którymi kieruje pasja i zaangażowanie. W zamian organizator oferuje wyżywienie oraz całodzienny pobyt.

Kontakt

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 74-637-43-30 lub mailem [email protected]

Patronat nad projektem objęła Swidnica24.pl.

Poprzedni artykułKomu 1% podatku? Pomóż Majce Tyczyno
Następny artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 37 [KONKURS]