Strona główna Wydarzenia Martwy dzik w towarzystwie śmieci

Martwy dzik w towarzystwie śmieci [FOTO]

14

Nieprzyjemny obrazek mogli oglądać spacerowicze, którzy w weekend wybrali się na tamę w Lubachowie. Jak zaalarmował jeden z Czytelników Swidnica24. pl, wśród zwykłych śmieci na tafli wody unosiło się truchło dzika. –  Z tego co wiem jest to ujęcie wody pitnej dla Dzierżoniowa i tamtejsze wodociągi nie wyrażają zgody na stworzenie kąpieliska w tym jeziorze, ale co z „kąpieliskiem” dla dzików? pyta Czytelnik z gorzką ironią.

– Dzik został już usunięty – zapewnia Zbigniew Wiącek, kierownik działu uzdatniania wody w Wodociągach i Kanalizacji w Dzierżoniowie. – Powierzchnię jeziora oczywiście będziemy oczyszczać, co przecież robimy systematycznie od lat. W tej chwili poziom wody jest zbyt wysoki, ale na pewno wkrótce ekipy porządkowe usuną odpady.

Kierownik nie ukrywa irytacji, że mimo starań jest to niekończąca się praca. – To przecież nie my wyrzucamy te śmieci. Spływają Bystrzycą z całego terenu powiatu wałbrzyskiego. Ludzie wrzucają do wody butelki, torby foliowe, puszki i to wszystko gromadzi się przy tamie.

Na 11 maja gmina Walim zaprasza do wspólnego, wielkiego sprzątania. Każdy może włączyć się do porządkowania brzegów. Co roku do akcji włączają się także wodociągi dzierżoniowskie, a także WOPR.

Za zdjęcia i informacje dziękujemy Czytelnikowi Swidnica24.pl

Poprzedni artykułPrezydent zaprasza mieszkańców
Następny artykułHalowe zmaganie gimnazjalistów