Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Mają nowego sołtysa

Mają nowego sołtysa

1

Sołectwo Lutomia Dolna ma nowego sołtysa. Spośród 3 zgłoszonych kandydatów mieszkańcy sołectwa wybrali  Izabelę Szmigiel – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.

 Izabela Szmigiel zastąpiła długoletniego sołtysa sołectwa Lutomi Dolna Stanisława Mroczka, którego pogrzeb odbył się 20 marca br.  W swoim życiu śp. Stanisław Mroczek kierował się maksymą, że bycie sołtysem to nie obowiązek, to pasja. W 2011 rozpoczął 4 kadencję, a w tym roku przypadał 15 rok jego pracy jako sołtysa sołectwa Lutomia Dolna.

18.04.2013 r. spośród 3 kandydatów na nowego sołtysa (Izabela Szmigiel, Tomasz Stojko, Władysław Urbański) mieszkańcy w głosowaniu tajnym wybrali  Izabelę Stojko.  Łącznie oddano 76 głosów ważnych, 1 głos był nieważny. Nowa pani sołtys otrzymała 36 głosów,  T. Stojko – 27,  W. Urbański – 13.

Nowa gospodarz sołectwa ma 36 lat. Jest mieszkanką gminy od 2002 roku. Ma 2 dzieci: syna i córkę. Od 11 lat wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 45  ha. Jej hobby to praca w ogrodzie, jego pielęgnacja, a także gotowanie. Jest również miłośniczką zwierząt. – W pracy na rzecz sołectwa chciałabym naśladować swojego poprzednika, szerzej współpracować z radą sołecką, w której pracowałam w ostatnich 6 miesiącach – mówi Izabela Szmigiel, nowa sołtys sołectwa Lutomia Dolna.