Strona główna Bez kategorii Magazyn Swidnica24.pl na weekend

Magazyn Swidnica24.pl na weekend

0

Czapka, szalik, ciepła kurtka i tak od ponad 7 miesięcy. Kiedy ten przykry nawyk nareszcie będzie można zmienić na szaleństwo wyboru – sweterek czy tylko lekka bluzka? O sile przyzwyczajenia i olbrzymiej mocy zmiany w cotygodniowym wydaniu Magazynu Swidnica24.pl.

Zmiany na takie widoki życzymy wszystkim Czytelnikom Swidnica24.pl. Zdjęcie wikipedia

Dlaczego jedni są zgrabni, dobrze ubrani i odnoszą sukcesy, a inni tyją i żyją w przygnębieniu? Dlaczego nagle Amerykanie zaczęli systematycznie myc zęby? Co sprawiło, że wiecznie przegrana drużyna stała się championem? Odpowiedzi między innymi na te pytania daje w bestsellerowej książce Charles Duhhig. Jego „Siła nawyku” została przetłumaczona już na 31 języków i podbija cały świat. I nic dziwnego. W oczekiwaniu na wiosnę, która zawsze niesie za sobą siłę do zmian, gorąco polecamy tę lekturę. Więcej w dziale Książka.

O rutynie nie ma mowy w kuchni czarodziejki Penelopy. Nawet najbardziej znane potrawy zawsze poddane są jej własnym inspiracjom i wyobraźni, zyskując niepowtarzalny charakter. Tak jest i w najnowszym przepisie. Tym razem Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch podpowiada, jak zaskoczyć rodzinę czy przyjaciół i samodzielnie zrobić włoski ser ricotta. Szczegóły w dziale Kuchnia.

Do zerwania z przyzwyczajeniami namawia także portal ZnaneNieznane.pl. Zamiast szukać pięknych krajobrazów, pałaców czy gór można – idąc za podpowiedzią turystycznej strony – zajrzeć do wnętrza Ziemi. Które kopalnie w Polsce można zwiedzać? O tym w dziale Turystyka.

Na deser, również nieco na przekór, Adrianna Woźniak proponuje kino wymagające skupienia i refleksji. Zachęca, by sięgnąć po klasykę, a wybór tym razem padł na „Obywatela Kane`a”. Więcej w dziale Kino.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Domowy ser ricotta
Następny artykułDiament od przedsiębiorców dla Wujca