Strona główna Wydarzenia Strzegom Legalna ściana graffiti

Legalna ściana graffiti [FOTO]

6

 Strzegom ma własną, legalną ścianę graffiti, która znajduje się na ul. Dworcowej. 

20 kwietnia od godziny 11.00 dziesięciu grafficiarzy ze Strzegomia, Wrocławia, Jeleniej Góry, Świdnicy i  Jaworzyny Śląskiej  prezentowało swoje umiejętności.Widzowie mogli prześledzić cały proces: od zarysów i pierwszych linii aż po kolorowe i wielkoformatowe dzieła.  Wykonanie rysunków o wymiarach 2,5 m x 2 m było bardzo pracochłonne, ponieważ ostatni grafficiarze skończyli o godz. 19.00.  Writerzy reprezentowali różne style i  przywołali odmienne motywy. Ściana zapełniła się elementami znanymi z komiksów, literatury fantastycznej i grozy. Zachwyciła wizja Supermena, koncepcja japońskiego komiksu i twarzy demonicznej postaci.  Do profesjonalnych grafficiarzy dołączyły również dzieci, które przyszły na wydarzenie ze swoimi rodzicami.

Cała impreza była przygotowana w konwencji  „Graffiti Jam”. Nie mogło więc zabraknąć muzyki, grilla, a nawet hip-hopowej konfrontacji  uczestników spotkania. Mimo chłodu grafficiarze mogli liczyć na stałą widownię, ale również spacerowiczów, którzy chętnie zatrzymywali się przy poszczególnych dziełach. Prawdziwą sensację impreza wzbudziła wśród pasażerów autobusów zajeżdżających na nowy PKS. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć burmistrza Strzegomia, Zbigniewa Suchyty, zastępcy burmistrza Wiesława Witkowskiego, prezesa ZREMB-u Henryka Rośka,  radnych: Jadwigi Wróblewskiej i Przemysława Stempniewicza, radnej MRM – Natalii Chyłek oraz wielkich miłośników graffiti:  Marcina Sobusiaka, Błażeja Markiewicza i Mirosława Kiliana.

– Lepszego początku dla legalnego graffiti w Strzegomiu nawet nie można było sobie wymarzyć  – dodaje pomysłodawca Tomasz Marczak.  Poziom był niezwykle wysoki. Młodzież udowodniła, że graffiti jest prawdziwą sztuką, niemającą nic wspólnego z chuligaństwem.  Mam nadzieję, że graffiti na ulicy Dworcowej będzie się rozwijało  w stronę ul. Armii Krajowej i  al. Wojska Polskiego. W ten sposób może powstać  najdłuższa  w powiecie legalna ściana graffiti.

Informacja: organizatorzy

Zdjęcia: UM w Strzegomiu

Poprzedni artykułZbliża się kolejny Bieg Goplany
Następny artykułPrezydent zaprasza mieszkańców