Strona główna Sport Moto Kajetanowicz najlepszy na półmetku

Kajetanowicz najlepszy na półmetku

5

Sobotni etap 41. Rajdu Świdnickiego Krause należał do dwóch załóg: Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran i Wojciech Chuchała / Kamil Heller, reszta zawodników stanowiła tylko tło dla świetnie dysponowanych dwóch duetów startujących w rajdzie Subaru Imprezą. Obie załogi wygrały w sobotę po trzy odcinki specjalne i mają sporą przewagę nad grupą pościgową.

 

Kajetan Kajetanowicz wykorzystał słabszy w wykonaniu Chuchały piąty odcinek specjalny. Kajto wyprzedził na tej próbie swojego najgroźniejszego rywala o 11,7 sek. i objął w tym momencie prowadzenie w klasyfikacji generalnej 41. Rajdu Świdnickiego Krause, którego nie oddał już do końca dnia. Załoga Kajetanowicz / Baran wygrała jeszcze kolejne dwa oesy i przed ostatnią sobotnią próbą wyprzedzała Chuchałę i Hellera o blisko 10 sekund. Ostatni odcinek specjalny to jednak popis wiceliderów klasyfikacji generalnej, którzy zbliżyli się do aktualnych mistrzów Polski na 7,3 sek. Kajto wygrał jednak dzień i na koncie ma 15 punktów. Z niecierpliwością oczekujemy na jutrzejszy pojedynek dwóch Subaru.

RAJDOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY ZOBACZ SZCZEGÓŁY

 

Wspomniane dwie załogi nie dały dziś najmniejszych szans swoim konkurentom. Plasujący się na najniższym stopniu podium Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski tracą do liderów blisko półtorej minuty. Na kolejnych miejscach znajdują się Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur, którzy niemiło będą wspominać czwarty i piąty oes, kiedy to stracili do zwycięzców po 40 sekund. Piątkę zamykają Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz. O sporym pechu mogą mówić bracia Bębenkowie, którzy na ostatnim odcinku specjalnym wjechali w kamienie ukryte w śniegu i stracili ponad 20 minut. Łukasz Habaj zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej i prowadzi w N-ce. Chmielewski jest dziesiąty w generalce, prowadzi w ośce oraz w CRTP. Scheffler na koniec dnia wysunął się na czoło klasyfikacji CET.

1.

Kajetanowicz/Baran

Subaru Impreza RT

58:43.4

2.

Chuchała/Heller

Subaru Impreza STi

+ 0:07.3

3.

Kuchar/Dymurski

Peugeot 207 Super 2000

+ 1:26.2

4.

Rzeźnik/Mazur

Peugeot 207 Super 2000

+ 2:20.6

5.

Oleksowicz/Kuśnierz

Ford Fiesta S 2000

+ 2:26.3

6.

Habaj/Woś

Mitsubishi Lancer Evo IX

+ 2:39.8

7.

Kołtun/Pleskot

Ford Fiesta S 2000

+ 2:40.2

8.

Nowocień/Jakubowski

Mitsubishi Lancer Evo X

+ 4:29.6

9.

Gagacki/Bilski

Mitsubishi Lancer Evo IX RS

+ 4:47.4

10.

Chmielewski/Hundla

Citroen DS3

+ 4:51.5

Poprzedni artykułBudżet obywatelski. Debata rozpoczęta
Następny artykułŚKPR po raz kolejny bez punktów