Strona główna Sport Moto Fiaty, polonezy, subaru na Rajdzie Krause

Fiaty, polonezy, subaru na Rajdzie Krause

6

Już tylko godziny dzielą nas od startu 41 Rajdu Świdnickiego – KRAUSE. Zawodnicy na trasę prologu wyruszą o 19.03. Ich start poprzedzi przejazd samochodów, które brały udział w rajdzie Monte Carlo. Kibice będą mogli również zobaczyć wierną replikę B-grupowego auta Mariana Bublewicza.

Gośćmi specjalnymi tegorocznego Rajdu są legendarni polscy kierowcy rajdowi – Robert Mucha i Franciszek Aromiński. Obaj w czerwcu 1973 roku uczestniczyli w biciu rekordów świata przez polskiego Fiata 125p. Już w piątek będą uczestniczyć w honorowym starcie rajdu, po którym zasiądą do specjalnie przygotowanego przez Pana Jerzego Mazura Fiata 125p i wyruszą na trasę prologu 41. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Ta niesamowita załoga wyruszy na trasę około godziny 18.15 i poprzedzi start zawodników rywalizujących w pierwszej rundzie LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wraz z nimi na trasę wyruszą także Polonezy, oraz Fiaty 125p, w tym rajdowe wersje uczestniczące w Rajdzie Monte Carlo, rajdowe Polonezy, a także wierna replika B-grupowego auta Mariana Bublewicza mówi Karol Ferenc z biura prasowego 41 rajdu Świdnickiego – KRAUSE.

Tuż po nich – około godziny 18:30 na trasie pojawią się miłośnicy sportowych samochodów marki Subaru. Widok kilkudziesięciu Subaru Imprez podczas zeszłorocznego prologu wzbudził prawdziwy zachwyt, więc w tym roku organizator postanowił kontynuować dobrą tradycję parady miłośników tego typu aut.

Warto odpowiednio wcześniej przybyć na trasę, bo dzięki temu będziemy mogli oglądnąć paradę samochodów mocno związanych ze sportem samochodowym. Przywitajmy ich entuzjastycznie, a pierwszych samochodów oczekujmy już od 18:15.