Strona główna 112 Bestialsko zabili psa sąsiada

Bestialsko zabili psa sąsiada

20

Więzienie grozi dwóm mieszkańcom gminy Strzegom za bestialskie zabicie psa, który miał podjadać karmę psa sąsiada i zagryzać kury.

– Policjanci z komisariatu policji w Strzegomiu zostali poinformowani przez mieszkańca gminy Strzegom o odnalezieniu martwego psa. Jak ustalili, w Wielki Piątek, 29 marca,  19–letni mężczyzna wyprowadził psa z posesji swojego krewnego.  Miał za to dostać od 50 – latka, zleceniodawcy, 100 złotych. Obaj zaprowadzili psa do pobliskiego lasu i przywiązali do drzewa. Zwierzę było kilkakrotnie uderzane drewnianym kołkiem w głowę i tułów. Skatowanego i martwego psa pozostawili w polu – informuje Katarzyna Czepil z KPP w Świdnicy.

Mężczyzna, który odnalazł psa, zakopał go i 3 kwietnia poinformował o zdarzeniu policjantów ze Strzegomia. Jeszcze tego samego dnia sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów i osadzeni do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Jak zeznali, to miała być zemsta za podjadanie przez czworonoga karmy psa należącego do 50 – latka  i zagryzanie kur.  Zwłoki psa zostały zabezpieczone przez weterynarza.
Prokurator wobec zatrzymanych zastosował  dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe.
Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł60 nietrzeźwych na drogach
Następny artykułÓsemka najlepsza w szczypiorniaka