Strona główna Wydarzenia Świdnica Autorka „Dziewczynki w czerwonym płaszczyku” w Świdnicy

Autorka „Dziewczynki w czerwonym płaszczyku” w Świdnicy

0

Samą siebie wypatrzyła w filmie Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. To stało się inspiracją do napisania pierwszej powieści. W 2001 roku wydała „Dziewczynkę w czerwonym płaszczyku”, opisującą jej dramatyczne przeżycia w getcie krakowskim. Roma Ligocka o swojej twórczości literackiej i malarskiej opowie podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej,  promującego najnowsza książkę „Dobre dziecko” .

Autorka jest kuzynka Romana Polańskiego, po wojnie przyjaźniła się z Ryszardem Horowitzem i i krakowskim bardem, Piotrem Skrzyneckim. Przez wiele lat pracowała jako kostiumolog i scenograf w licznych europejskich teatrach i operach, a także w filmie i telewizji. Napisała 9 książek. Jest też uznaną malarką – jej prace można spotkać w wielu kolekcjach na całym świecie. W Wydawnictwie Literackim ukazały się trzy tomy felietonów autorki: „Znajoma z lustra”, „Wszystko z miłości” oraz „Czułość i obojętność”, a także „Róża”. Obrazy i słowa- album prezentujący jej malarstwo. Felietony Romy Ligockiej co miesiąc można przeczytać w miesięczniku „Pani”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy na spotkanie z Romą Ligocką zaprasza 12 kwietnia o godzinie 18.00. Spotkanie w gmachu biblioteki przy ulicy Franciszkańskiej 18 poprowadzi Anna Podbielska. Wstęp wolny.

Poprzedni artykułNieznaczne zwycięstwo Polonii ze Zjednoczonymi
Następny artykułZuzia Gwiezdny Paproch: Wejdź na scenę!