Strona główna Wydarzenia Świdnica Akcja malowania pasów trwa

Akcja malowania pasów trwa

11

Do końca maja potrwa rozpoczęta kilka dni temu akcja malowania pasów na drogach. Odnawianie tzw. znaków poziomych na ulicach rokrocznie rozpoczyna się wczesną wiosną – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Oznakowanie poziome stanowi bardzo ważny element organizacji ruchu, który wspiera możliwość utrzymania płynności i poprawia bezpieczeństwo. Znacznie zwiększa klarowność obowiązującej organizacji ruchu niż tylko samo oznakowanie pionowe – tłumaczy Waldemar Wall z Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W ramach akcji pomalowanych zostanie 150 ulic zarządzanych przez miasto Świdnica. W sumie znaki zajmą ogólną powierzchnię ok. 14 tys. m2, a koszt prac wyniesie ok. 140 tys. zł. Na pozostałych ulicach o pracach decydują ich zarządcy.

Większość prac odbywa się w godzinach nocnych, ale w niektórych miejscach malowanie będzie trwało również w dzień. Największym problemem jest malowanie miejsc postojowych ze względu na parkujące tam pojazdy, mimo zawiadomień, które zostawiamy na miejscu. W związku z tym apelujemy do kierowców, by sumiennie respektowali zawiadomienia o terminie malowania i zwalniali miejsca postojowe. Prosimy również o wyrozumiałość, gdy natrafimy na chwilowe utrudnienie, ale po zakończeniu akcji kierowcom będzie się jeździć zdecydowanie lepiej i bezpieczniej, a piesi będą mieli ułatwione przejście przez jezdnię – dodaje Waldemar Wall.

Poprzedni artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]
Następny artykułŚmieci udało się uprzątnąć