Strona główna Wydarzenia Świdnica zDolna Ślązaczka ze Świdnicy

zDolna Ślązaczka ze Świdnicy

7

Natalia Adamczewska, uczennica klasy 6c Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy, znalazła się w gronie laureatów X edycji prestiżowego Konkursu Interdyscyplinarnego zDolny Ślązaczek (2012/2013), którego organizatorem jest Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

         Do tegorocznego konkursu przystąpiło wielu uczniów ze szkół podstawowych województwa dolnośląskiego. Spośród nich aż 569 osób zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Do finału dotarło 49, w tym uczennica „Ósemki” Natalia Adamczewska, która tak wspomina udział w I części finału: „W środę, 16 stycznia odbyła się część pisemna wojewódzkiego finału Konkursu Interdyscyplinarnego „zDolny Ślązaczek”(…). Zadania były dość proste, w wypracowaniu należało opisać bunt ludzi – niewolników przeciwko robotom. Teraz czekam z utęsknieniem na wyniki części pisemnej.”

         26 stycznia 2013 roku, spośród 49 uczestników I części etapu finałowego, do II części, ustnej zakwalifikowało się 25 uczniów. Wśród nich była Natalka. 28 lutego rozstrzygnięto konkurs. Laureatami zostało 14 uczniów ze szkół województwa dolnośląskiego, a jednym z nich właśnie zdolna świdniczanka.

Poprzedni artykułUciekinier podpalił dom
Następny artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]