Strona główna Wydarzenia Uważaj na przedświątecznych zakupach

Uważaj na przedświątecznych zakupach

1

Trwa przedświąteczna gorączka zakupów. – Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze – apeluje policja.

 – Olbrzymi ruch związany z zakupami zauważalny jest w dużych sklepach i galeriach handlowych. Zwiększony napływ klientów do centrów handlowych, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci. Mnogość promocji, kuszące propozycje, działania marketingowe ukierunkowane na psychologie kupujących, wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, najprostszych zasadach bezpieczeństwa – mówi Katarzyna Cepil z KPP w Świdnicy i przypomina o podstawowych zasadach:

 W samochodzie na parkingu przy hipermarkecie:

 – nie zostawiajmy na wierzchu zakupów, toreb, dokumentów, kluczy,

– nie zostawiajmy w samochodzie cennych przedmiotów (nawigacja, laptop, telefon itp.)

– wcześniejszych zakupów nie pozostawiajmy w widocznym miejscu(np. schowajmy je do bagażnika przed przyjazdem do kolejnego sklepu),

– samochód parkujmy w najlepiej oświetlonym miejscu,

– na parkingu upewnijmy się, czy samochód jest zamknięty.

 Aby nie stać się ofiarą kradzieży, pamiętajcie o kilku podstawowych zasadach:

 – portmonetki i portfele trzymajcie w zamykanej wewnętrznej kieszeni marynarki. Nie trzymajcie ich w zewnętrznych kieszeniach kurtek a już w żadnym przypadku w tylnej kieszeni spodni.

– zgubnym nawykiem wielu pań jest noszenie pieniędzy w koszykach, otwartych torbach i reklamówkach, baczną uwagę zwracajcie panie na torebki, najlepiej trzymajcie je przed sobą w ręku – na krótkim pasku.

– wsiadając do autobusu czy pociągu, bagaże w których znajdują się dokumenty czy pieniądze trzymajcie przed sobą

– nie trzymajcie przy sobie więcej pieniędzy niż jest to konieczne.

 W przypadku zauważenia kradzieży natychmiast reagujcie. Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom dokładnie przekażcie swoje spostrzeżenia.

Poprzedni artykułO krok od tragedii [FOTO]
Następny artykułSprzęt od WOŚP w świdnickim szpitalu