Strona główna 112 Uciekał z reklamówką pełną narkotyków

Uciekał z reklamówką pełną narkotyków

24

Za posiadanie sporej ilości środków odurzających odpowie przed sądem mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z powiatu świdnickiego. Podejrzany wpadł po pościgu. Okazało się, że w reklamówce, którą próbował wyrzucić podczas ucieczki była marihuana, z której można było uzyskać blisko 3 tys. porcji handlowych tego narkotyku – informuje Paweł Petrykowski z biura prasowego KWP Wrocław.

Zdjęcie ilustracyjne

Do zatrzymania doszło przed południem w pobliżu jednego ze świdnickich osiedli mieszkaniowych. Patrolujący ten rejon policyjny przewodnik psa służbowego, zauważył w pewnym momencie idącego polną drogą, młodego mężczyznę z reklamówką. Na widok funkcjonariusza zmierzającego w jego stronę, mężczyzna nagle odwrócił się i zaczął uciekać.

Widząc to podejrzane zachowanie, policjant ruszył za nim w pościg. W trakcie ucieczki mężczyzna odrzucił na bok reklamówkę, którą wcześniej niósł. Po krótkim pościgu podejrzany został zatrzymany. Pomimo tego, że próbował jeszcze się wyrywać, został obezwładniony i doprowadzony do radiowozu. Powód jego zachowania szybko się wyjaśnił. Okazało się, że w wyrzuconej podczas ucieczki reklamówce była spora ilość marihuany.

Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków i trafił do policyjnego aresztu. Teraz za czyn, o który jest podejrzany, odpowie on przed sądem. Policjanci wyjaśniając szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają też m.in. skąd pochodzą narkotyki i jakie było ich dalsze przeznaczenie.

Poprzedni artykułWiększa produkcja i większe zatrudnienie w Colgate
Następny artykułBezrobotni sprzątają po zimie