Strona główna Sport Inne Trzy medale młodych judoków w Oleśnicy

Trzy medale młodych judoków w Oleśnicy

0

III Tiger Cup Oleśnica 2013 już za nami. W niedzielę 3 marca hala sportowa MOKiS w Oleśnicy gościła 430 adeptów judo z 30 klubów z Dolnego Śląska. Najmłodsi judocy mieli 7, a najstarsi 14 lat. Głównym organizatorem turnieju był Michał Zamęcki, trener klubu Tigers Oleśnica oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy. W zawodach wystartowała też reprezentacja UKS-u Judo Świdnica.

 

Wyniki młodych świdniczan:

1. Igor Malinowski

2. Antoni Romanik

3. Stanisław Romanik

4. Jan Kazimierczak

5. Emil Płoczyniak

6. Bartosz Siczek

7. Hubert Maziarz

8. Hubert Gębicki

Wszyscy chłopcy bardzo dzielnie walczyli, ale najlepiej zaprezentował się Igor Malinowski, który w swojej kategorii wiekowej oraz wagowej był bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie walki. Oprócz tradycyjnych nagród: medale i dyplomy, każdy uczestnik dostał pamiątkowy ręcznik z logo klubu judo Tigers Oleśnica. Turniej został przeprowadzony bardzo sprawnie, trybuny były licznie oblegane przez sympatyków judo oraz licznie zgromadzonych rodziców młodych judoków. Wesołą atmosferę hali sportowej  podgrzewała maskotka turnieju – miejscowy Tygrys z Oleśnicy. Turniej judo w Oleśnicy przejdzie do historii, gdyż był to największy turniej judo dla dzieci i młodzików organizowany na Dolnym Śląsku i przeprowadzony w tak krótkim czasie. Za rok judocy ze Świdnicy na pewno wystartują w IV Tiger Cup – Oleśnica 2014.

 

– W maju 2013 roku Świdnica będzie gospodarzem turnieju judo dla dzieci i liczymy na taką frekwencję jak miało to miejsce w Oleśnicy lub nawet większą. Postaramy się zaprosić judoków z zagranicy np.: z Czech oraz Niemiec. Więcej informacji o turnieju w Świdnicy niebawem – mówi trener Bartłomiej Zamęcki.  

Poprzedni artykułKatedra w roli głównej
Następny artykułDzień Kobiet w restauracji Preemier