Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świętuje setne urodziny

Świętuje setne urodziny

4

Świebodziczanka Maria Dziewit dzisiaj, 29 marca, kończy sto lat. Tę wyjątkową uroczystość świętuje w licznym gronie najbliższych, ale nie tylko – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Z życzeniami, kwiatami i szampanem do szacownej jubilatki pospieszyły także władze miasta: burmistrz  Bogdan Kożuchowicz, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Szymecka. Goście odwiedzili jubilatkę w czwartek, 28 marca.

– Składam najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, jesteśmy dumni, że mamy taką wspaniałą stulatkę – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wręczając pani Marii list gratulacyjny i prezent. Jubilatka była wyraźnie wzruszona, dziękowała za odwiedziny i podkreślała, że bardzo się z nich cieszy.

Pani Maria urodziła się dokładnie 29 marca 1913 roku, była świadkiem obu wojen światowych. Do Świebodzic przyjechała ze Wschodu w 1945 roku, tu na świat przyszła jej szóstka dzieci i imponująca liczba wnucząt (21), prawnucząt (30) oraz praprawnucząt – 8. Najmłodszy potomek liczy sobie nieco ponad roczek.

Goście wznieśli wraz z rodziną toast  za zdrowie Jubilatki, wszyscy wpisali się także do pamiątkowej księgi USC.

Pani Maria nie jest jedyną stulatką w Świebodzicach. Stu pięciu lat dobiega pan Adam Piekarzewicz, kolejna „setna” jubilatka będzie świętować urodziny w listopadzie.

Poprzedni artykułSąd Kościelny powołany
Następny artykułW Wielkanoc dla ubogich