Strona główna Sport Piłka nożna Sukces piłkarzy z Bystrzycy Górnej

Sukces piłkarzy z Bystrzycy Górnej

0

Finał Wojewódzki Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców do 13 lat w ramach XIV Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbył się 9 marca w nowo wybudowanej hali sportowej w Jeżowie Sudeckim. Wśród ośmiu najlepszych drużyn znalazła się nasza ekipa – LKS Bystrzyca Górna reprezentująca powiaty świdnicki, wałbrzyski i dzierżoniowski. Zawodnicy LKS-u zajęli ostatecznie trzecią pozycję.

 

W turnieju uczestniczyły drużyny:

1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgorzelcu – pow. zgorzelecki
2. LKS „Lesk” Sędzisław – pow. kamiennogórski
3. MKS „Odra” Ścinawa – pow. lubiński
4. MKS „Polonia” Środa Śląska – pow. średzki
5. LKS „Iskra” Jaszkowa Dolna – pow. kłodzki
6. LKS Bystrzyca Górna – pow. świdnicki
7. KS „Pogoń” Cieszków – pow. milicki
8. Szkoła Podstawowa w Mietkowie – pow. wrocławski

Po losowaniu LKS Bystrzyca Górna trafił do II grupy razem ze Szkołą Podstawową w Mietkowie, MKS „Odrą” Ścinawa i LKS-em „Iskra” Jaszkowa Dolna. Tylko pierwsze miejsce w grupie dawało możliwość gry w finale. Po wspaniałym pierwszym meczu z Jaszkową Dolną wygranym 6:0 nasza drużyna, jako faworyt przystąpiła do drugiego meczu z MKS-em „Odra” Ścinawa. Po spokojnym prowadzeniu 2:0 nastąpił moment, który przekreślił marzenia o złocie. Naszej drużynie zabrakło koncentracji przez 20 sekund, w tym czasie rywale zdobyli dwie braki doprowadzając do remisu. Mimo wielu okazji do objęcia prowadzenia przez nasz zespół, na 5 sekund przed końcem spotkania straciliśmy trzeciego gola i ulegliśmy rywalom 2:3. Trzeci mecz w grupie z Mietkowem był meczem o drugie miejsce w grupie i możliwość gry o trzecią pozycję w turnieju. Wygrywaliśmy ten mecz 4:1 i spokojnie czekaliśmy na mały finał. W spotkaniu o trzecie miejsce trafiliśmy na drugą drużynę z grupy I – LKS „Lesk” Sędzisław i zdecydowanie wygraliśmy 2:0 wywalczając zatem brązowy medal.

W imieniu rodziców oraz zawodników i trenerów pragniemy podziękować panu Leszkowi Noworólowi i Ryszardowi Dudkowskiemu – LZS Świdnica za zorganizowanie wyjazdu, opiekę i pobyt na tym wspaniałym turnieju. Zawodnikom i trenerom dziękujemy za bardzo dobrą grę, emocje i wrażenia, jakie pozostawił LKS Bystrzyca Górna w tej edycji rozgrywek. Nie może zabraknąć podziękowań dla rodziców, którzy byli na każdym turnieju i mocno dopingowali naszą drużynę – mówi szczęśliwy Andrzej Somala.

Końcowa tabela
1. MKS „Polonia” Środa Śląska
2. MKS „Odra” Ścinawa
3. LKS Bystrzyca Górna
4. LKS „Lesk” Sędzisław
5. Szkoła Podstawowa w Mietkowie
6. KS „Pogoń” Cieszków
7. Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgorzelcu
8. LKS „Iskra” Jaszkowa Dolna

Nasza drużyna zagrała w składzie: Kuba Biały, Marcin Bieniarz, Michał Czabanowski, Bartek Niedziałkowski, Michał Orzechowski, Paweł Pacuła, Dominik Piła, Dawid Romaniuk, Michał Somala, Kacper Szczepaniuk i była prowadzona przez trenerów Sebastiana Ratajczaka i Grzegorza Romaniuka, wspaniale reprezentując barwy LKS-u Bystrzyca Górna. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Michał Czabanowski – LKS Bystrzyca Górna.


 

Poprzedni artykułDzieci testowały pociąg
Następny artykułOstatnia droga księdza Skalskiego [FOTO/VIDEO]