Strona główna Wydarzenia Strzegom Horse Trials: wolontariusze poszukiwani

Strzegom Horse Trials: wolontariusze poszukiwani

0

Rusza rekrutacja wolontariuszy na Strzegom Horse Trials, jedną z najważniejszych imprez jeździeckich w Polsce. Do pomocy przy organizacji 11. edycji zawodów Strzegom Horse Trials, w ramach których rozegrany zostanie Puchar Narodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego potrzebne jest zaangażowanie około 150 wolontariuszy.

Kto może zostać wolontariuszem? – Do akcji może się włączyć każdy pełnoletni ochotnik. Wystarczy zarejestrować się w naszej bazie danych przez wypełnienie formularza na stronie www.strzegomhorsetrials.pl, zarezerwować sobie czas i terminie od 25 maja do 2 czerwca przyjechać do Morawy pod Strzegomiem – mówi Marta Wójcik, koordynator projektu.  – Istnieje również możliwość przyjazdu na krótszy okres. Chętnych do pomocy przy zawodach oczekujemy już od 15 maja.

Udział w programie to nie tylko współuczestniczenie w organizacji międzynarodowego przedsięwzięcia sportowego i okazja do zdobycia cennego doświadczenia. To także mocny punkt w życiorysie zawodowym. Pracodawcy coraz częściej poza wykształceniem i doświadczeniem premiują zaangażowanie w społeczną aktywność.

Program Wolontariatu Strzegom Horse Trials aktywowano w 2007 roku. W organizację dziesięciu edycji zawodów zaangażowało się w sumie prawie 1000 wolontariuszy. Ochotnicy potrzebni są do pomocy w biurze zawodów, punktach informacyjnych, obsłudze informatycznej, przy konkursie ujeżdżenia, przy sędziowaniu terenowym, na parkurze, przy pracach porządkowych oraz wielu innych zajęciach. Organizatorzy zapewniają ubezpieczenie, zakwaterowanie oraz wyżywienie. 

Zgłoszenia wstępne przyjmowane są do końca marca. Ostatecznie udział w programie należy potwierdzić do 30 kwietnia.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.strzegomhorsetrials.pl w zakładce Wolontariusze.

Poprzedni artykułBezrobotni sprzątają po zimie
Następny artykułSkanska dokończy Centrum Przesiadkowe – umowa podpisana [FOTO]