Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarskie święto w Lutomi Górnej

Piłkarskie święto w Lutomi Górnej

0

Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football” szykuje prawdziwe święto dla fanów sportu, a w szczególności piłki nożnej. 21 marca w pierwszy dzień wiosny, dzieci i młodzież z gminy Świdnica spotkają się w Lutomi Górnej z byłymi piłkarzami polskiej ekstraklasy. Jedno jest pewne – będzie się działo!

 

Warsztaty poprowadzi Remigiusz Jezierski, wychowanek Polonii Świdnica, a następnie piłkarz m.in. takich klubów jak Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów i Jagiellonia Białystok. Po zawieszeniu korków na kołku, Remigiusza Jezierskiego możemy usłyszeć i zobaczyć w Canal+ Sport, gdzie występuje w roli komentatora meczów T-Mobile Ekstraklasy. W Lutomi Górnej zagoszczą także Dariusz Sztylka, wieloletni kapitan Śląska Wrocław, mistrz Polski z sezonu 2011/2012, a także Jarosław Lato występujący w swojej karierze m.in. w Śląsku Wrocław, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Polonii Warszawa, Jagiellonii Białystok, a obecnie w Polonii Świdnica.

Celem projektu jest bezpośredni kontakt dzieci ze znanymi z boisk najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju piłkarzami. Ów kontakt ma na celu zmotywować tych młodych ludzi do uprawiania sportu i godzenia tego z nauką. – Fundacja poprzez takie akcje chce przede wszystkim promować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży. Poprzez spotkania ze znanymi piłkarzami pragniemy pomóc tym młodym ludziom odnaleźć pasję, nauczyć ich zasad fair play, tolerancji i akceptacji wobec drugiego człowieka. Przede wszystkim jednak chcemy, aby sport stał się alternatywą dla różnego rodzaju używek – alkoholu narkotyków, czy choćby komputera i telewizji. 21 marca na dzieci i młodzież z powiatu świdnickiego w wieku 13-16 lat czekać będzie część teoretyczna, w której goście przybliżą zgromadzonym zawód piłkarza, konkurs z atrakcyjnymi nagrodami oraz przede wszystkim część praktyczna, gdzie wszyscy uczestnicy spotkają się na boisku – tłumaczy Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

Tego dnia Orlik w Lutomi Górnej z pewnością będzie pękał w szwach, bowiem spotkanie z tak znanymi piłkarzami nie zdarza się często. Początek imprezy organizowanej przez Fundację „Łączy nas Football” o 9.30.

Poprzedni artykułPrzywiązany do słupa
Następny artykułObrona konieczna czy próba zabójstwa?