Strona główna Temat dnia Nikt nie chce kupić pałacu

Nikt nie chce kupić pałacu

10

Świdnickie starostwo po raz trzeci próbowało sprzedać zabytkowy pałac w Bystrzycy Górnej. Niestety kolejna próba nie przyniosła efektu. Do rokowań nie przystąpił żaden oferent.

Opuszczony pałac wraz z rozległym terenem wokół został wyceniony na 2,7 miliona złotych, w tym, 1,3 miliona to wartość samego pałacu. Dwa pierwsze przetargi, w październiku i grudniu 2012 roku, zakończyły się fiaskiem. Nie zgłosił się ani jeden chętny. Powiat nie zdecydował się na obniżenie ceny, ale  tym razem zapraszał na rokowania. Cena budynku pałacowego ustalona w rokowaniach została pomniejszona o bonifikatę w wysokości 50%. Przed samymi rokowaniami było sporo zapytań, ale ostatecznie nikt nie wpłacił wadium, które wynosiło 200 tysięcy złotych. W najbliższy wtorek  ma zapaść decyzja co do formy zbycia budynku po Domu Dziecka. Najprawdopodobniej będą to kolejne rokowania. 

W liczącym ponad 1000 m2 obiekcie do ubiegłego roku przez ponad 60 lat mieścił się Dom dziecka. Jego podopieczni mieszkają w 6 domach jednorodzinnych i mieszkaniach w Świdnicy.

tepe

Poprzedni artykułPłoną altanki
Następny artykułBędzie więcej miejsc pracy