Strona główna Sport Siatkówka Komplet zwycięstw juniorek, półfinał w Świdnicy!

Komplet zwycięstw juniorek, półfinał w Świdnicy!

1

Juniorki MKS-u Świdnica okazały się najlepsze w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski. Dzięki dzisiejszej wygranej 3:2 z PTPS-em Piła, świdniczanki będą gospodyniami półfinału, który odbędzie się w dniach 22-24 marca.

W dzisiejszym meczu było bardzo dużo emocji. Pierwszego seta przegraliśmy na własne życzenie. Popełnialiśmy za dużo błędów. Drugi set bez historii dla nas. W trzecim to znów pilanki zaznaczyły swoją przewagę i wygrały tę partię. Na szczęście ostatnie 2 odsłony padły naszym łupem. Wyróżnić chciałbym Olę Gancarz i Olę Druciak. Zagrały naprawdę bardzo dobry mecz. Emocje poruszyły kibiców i moje zawodniczki. Ogólnie mecz był bardzo dobry. Cieszy to zwycięstwo bo dzięki niemu mamy półfinał w Świdnicy. Gdybyśmy przegrali ten mecz gralibyśmy w półfinale, z którego ciężko byłoby awansować. Na 90 % zagramy z drużynami z Nowego Sącza, Rzeszowa i Dąbrowy Górniczej – powiedział trener Krzysztof Leszczyński.

MKS Świdnica- PTPS Piła 3:2 (22:25, 25:12, 17:25, 25:22, 15:12)

MKS: Gancarz, Olczyk, Bernaciak, Wójcik, Słowikowska, Woźniak, Druciak, Szczurek, N. Gezella, Gabryańczyk