Strona główna Wydarzenia Jak przeżyć 100 lat? Spotkanie z dr Wnuk

Jak przeżyć 100 lat? Spotkanie z dr Wnuk

1

Jak poradzić sobie ze stresem starości w czasach kultu młodości? Czy istnieje eliksir młodości? Kto ma szansę dożycia 100 lat, a nawet dłużej? Próby odpowiedzi na pytania dotyczące budowania pozytywnego bilansu życia podejmie się dr Walentyna Wnuk.

Wykład otwarty dr Wnuk, Doradcy Prezydenta Wrocławia do Spraw Seniorów, odbędzie się z już w najbliższą środę, 13 marca 2013 r. o godz. 17.00 w Centrum UNESCO na placu Pokoju 1 w Świdnicy. Zaproszeni są wszyscy chętni. Spotkanie jest jednym z wydarzeń projektu „Dla siebie dla innych – międzypokoleniowe działania z historią w tle,” który parafia ewangelicka realizuje w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W nowo powstałym Centrum UNESCO na placu Pokoju w Świdnicy od czterech miesięcy spotykają się licealiści i seniorzy. To oni w kwietniu i maju oprowadzą świdniczan po wystawie „Wiara jak serce ze spiżu. Skarby Kościoła Pokoju”.  Do roli Ambasadorów  Kościoła Pokoju przygotowuje ich Aneta Augustyn. Podczas kreatywnego pisania próbują lepiej poznać i opisać Kościół Pokoju i jego otoczenie. Dla niektórych warsztaty stały się także doskonałą okazją do konfrontacji wspomnień z dniem dzisiejszym. Pani Krystynie plac Pokoju utkwił we wspomnieniach z lat 60. Wtedy chodziła do szkoły pedagogicznej naprzeciwko kościoła i zapamięta tajemniczy cmentarz okolony murem i kościół, z którego dobiegała muzyka organowa. – Słuchałam Bacha siedząc w oknie internatu i strasznie przeszkadzały mi słowiki, które równolegle grały swój koncert – wspomina. Jednak dla wielu zajęcia w Centrum są pierwszym zetknięciem się z zabytkiem UNESCO, dlatego z zaciekawieniem poznają jego niezwykłą historię. W międzypokoleniowej grupie uczestnicy projektu spotykają się także podczas warsztatów rękodzielniczych, na zajęciach obsługi tabletu oraz nordic walking i jodze.

 

Poprzedni artykułObrona konieczna czy próba zabójstwa?
Następny artykułO gotowaniu z siostrą Anastazją