Strona główna Wydarzenia Żarów Gigant kontra Mięśniak

Gigant kontra Mięśniak [FOTO]

2

Prawie pięć metrów wysokości mierzył największych bałwan ulepiony przez trzydziestoosobową grupę mieszkańców Kalna, jego “kolega” z Krukowa zachwycał natomiast wyrzeźbionymi w śniegu muskułami. Oba bałwany zwyciężyły w tegorocznym konkursie na Giganto-Bałwana.

Ponad stu mieszkańców gminy Żarów wzięło udział w tegorocznym konkursie organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej, Młodzieżową Radę Miejską i Urząd Miejski w Żarowie. Pięć, ulepionych przez nich gigantycznych bałwanów rywalizowało o miano tego największego – informuje Agnieszka Gryc, rzeczniczka UM w Żarowie. Obrady jury trwały trzy dni i były bardzo burzliwe. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano ex aequo  Gigantowi z Kalna i Mięśniakowi z Krukowa. W nagrodę najbardziej aktywni twórcy bałwanów, będą mogli zaszaleć we wrocławskim aquaparku lub Bobolandii. Do wyboru dla laureatów zimowego konkursu jest także seans filmowy w świdnickim kinie Cinema 3D. – To już druga edycja konkursu na Giganto-Bałwana. Cieszymy się, że i tym razem konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Bałwany zdumiewały nie tylko wielkością, ale przede wszystkim pomysłowym wyglądem. Jedne zaopatrzone były w różnego rodzaju akcesoria, inne natomiast miały na przykład wyrzeźbione w śniegu muskuły. Były to tak zwane Bałwany-Mięśniaki – śmieje się Marta Plizga z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Drugie miejsce za równie imponujące Giganto-Bałwany wywalczyli mieszkańcy Łażan, Siedlimowic i Żarowa. Wspólną nagrodą dla nich będzie integracyjny wyjazd do aquaparku we Wrocławiu.

Baławny oceniane były przez trzyosobową komisję konkursową w składzie: Anita Denes-Ziemkiewicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie, Marta Plizga z Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Krystian Chęciek, burmistrz Młodzieżowej Rady Miejskiej w Żarowie.