Strona główna Wydarzenia Świdnica Burzą magazyny, będzie Centrum Przesiadkowe

Burzą magazyny, będzie Centrum Przesiadkowe [FOTO/VIDEO]

26

– Chcemy wejść na teren budowy jak najszybciej  – mówił na konferencji prasowej 6 marca Witold Nietubyć, dyrektor zespołu projektów firmy Skanska, która będzie odpowiadała za dokończenie Centrum Przesiadkowego. Firma słowa dotrzymała. 

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace prace związane z kolejnym etapem budowy Centrum Przesiadkowego. Na ulicę Spacerową z ulicy Kolejowej została przeniesiona część przystanków, a teren został ogrodzony. Z kolei dziś rozpoczęła się rozbiórka dawnych magazynów znajdujących się przy ulicy Kolejowej. Prace mają potrwać do końca tygodnia.

Prace budowlane przy Centrum Przesiadkowym, warte 13,13 mln zł,  potrwają najpóźniej do września 2014 r. Firma Skanska będzie odpowiadała za zrealizowanie drugiej części I etapu budowy Centrum Przesiadkowego (przebudowę ul. Dworcowej), a także za etap II (budowa dworca autobusowego i przebudowa ul. Kolejowej) i III (budowa przejścia podziemnego pod torami kolejowymi).

Centrum Przesiadkowe – co się zmieni?

I etap – przebudowa i rewaloryzacja budynku dworca PKP (obecnie realizowana) i ul. Dworcowej. W odnowionym obiekcie znajdzie się miejsce na centrum obsługi podróżnych, lokale usługowe i gastronomiczne, a także letni ogródek. Po remoncie do części budynku dworca przeniesione zostanie Biuro Strefy Płatnego Parkowania. W ramach realizacji ul. Dworcowej i placu dworcowego przewidziano przebudowę jezdni, chodników, miejsc postojowych. Przebudowę ogrodzenia istniejącego od strony ul. Dworcowej i budowę nowego ogrodzenia od strony torów kolejowych, tereny zielone.

II etap – budowa dworca autobusowego na bazie istniejącego dwupiętrowego budynku. Perony, z których dziś odjeżdżają autobusy przy ul. Kolejowej zostaną przeniesione pod nowe wiaty przy dworcu autobusowym. W ramach tego etapu wykonana zostanie droga wewnętrzna wraz z placem manewrowym i peronami dla autobusów, miejscami postojowymi dla autobusów oraz samochodów osobowych i zatoki dla TAXI. Przebudowany zostanie również spory fragment ulicy Kolejowej wraz z chodnikami i włączeniem w ul. Wałbrzyską.  W tym rejonie przewidziano również zieleń, ławki, kosze.

III etap – budowa przejścia podziemnego i remont obecnego przejścia pod torami kolejowymi dworca PKP. Przejście podziemne umożliwi połączenie ul. Kolejowej z dworcem PKP, co będzie stanowiło dogodne, a przede wszystkim bezpieczne przejście dla podróżnych. Przejście podziemne zostanie wydłużone i będzie się kończyło schodami i windami dla osób niepełnosprawnych.

Poprzedni artykułSpadł z drabiny
Następny artykułBurzliwie o śmieciach i drogach