Strona główna Temat dnia Upoluj pączka na Rynku!

Upoluj pączka na Rynku!

0

Smażone z zachowaniem tradycyjnej receptury, z marmoladowym nadzieniem i spod ręki mistrza. Swidnica24.pl i Cukiernia „Kasia” Jadwigi i Eugeniusza Kępów zapraszają na polowanie na wspaniałe pączki. 100 pięknie zapakowanych słodkich prezentów w tłusty czwartek, 7 lutego będzie czekać na świdnickim Rynku. Wystarczy „upolować” oznakowany logo Swidnica24.pl samochód, który przywiezie prezent dla świdniczan z Cukierni „Kasia”. W jakich godzinach się pojawimy? Przeczytaj do końca!

Eugeniusz Kępa i jego pyszne pączki.

Zapusty –  inaczej – tłusty czwartek, zapowiadają ostatni tydzień karnawału. To dzień, w którym do woli można się objadać, a nawet należy! – Zjedzenie pączka właśnie dzisiaj gwarantuje powodzenie na cały rok – przypomina wielowiekowy przesąd Eugeniusz Kępa, jeden z najbardziej znanych świdnickich cukierników. Mija 35 lat, odkąd przy ulicy Długiej prowadzi własną cukiernię „Kasia”, ale pączki smaży już blisko 50 lat.

– Szlify zdobywałem u mistrza Władysława Chojeckiego, to on nauczył mnie metod, które stosuję do dzisiaj – opowiada pan Eugeniusz. – Jestem tradycjonalistą, nie uznaję żadnych polepszaczy. Tajemnica prawdziwych pączków kryje się w procesie technologicznym. Zaczyna się od rozczynu, do którego dodaje się kolejne składniki. Gotowe ciasto musi leżakować co najmniej 2 godziny. Najważniejsze jednak, by wszystko robić z sercem.

Cukiernik zaczynał od pączków tradycyjnych, wyłącznie z różą albo marmoladą. Teraz puszcza wodze fantazji i proponuje nadzienie np. z adwokatem. – Ale żadnych udziwnień – zastrzega. Przed tłustym czwartkiem w cukierni „Kasia” panuje pełna mobilizacja. Przy smażeniu pracuje całą noc 10 osób. – Pączków będzie równo 15 tysięcy, tak jak co roku. – mówi pan Eugeniusz. – Przy takiej ilości nie musimy iść na żadne kompromisy i zachowujemy od początku do końca tradycyjną metodę.

Pączki uhonorowanego Orderem Uśmiechu świdnickiego cukiernika trafią  także na stoły dzieci, pozostających pod opieką Domu Dziecka, stowarzyszeń „Serce” i Ut Unum Sint.

Pachnące, puszyste pączki w Cukierni „Kasia” można kupić codziennie, a należy w tłusty czwartek. Smakoszy cukiernia zaprasza od 7.00 do 18.00. 100 pysznych pączków z marmoladą cukiernia postanowiła sprezentować świdniczanom. Pudełeczko ze smakołykiem otrzymają ci, którzy 7 lutego odnajdą na świdnickim Rynku samochód oznakowany logo Swidnica24.pl. Warto nas wypatrywać około południa.

 

Poprzedni artykułNa biegówkach z Comeniusem
Następny artykułRoszady w pierwszej drużynie ŚKPR-u