Strona główna 112 Ukradli 36 kilometrów folii

Ukradli 36 kilometrów folii

4

Policjanci z CBŚ odzyskali 36 km folii aluminiowej i kilkaset opakowań, skradzionych z jednego z zakładów w powiecie wrocławski. W grupie przestępczej, która kradła towar, są także mieszkańcy powiatu świdnickiego.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozpracowali grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżą na dużą skalę folii aluminiowej o specjalistycznym przeznaczeniu. Towar trafiał m.in. na targowiska lub oferowany był przez Internet. Zatrzymano 9 osób.  Straty zakładu, z którego kradziono produkowany tam towar, szacuje się na co najmniej 1,6 mln złotych.

Policjanci zajęli się sprawą po tym, jak z jednego z zakładów działających w powiecie wrocławskim od pewnego czasu zaczęły ginąć duże ilości folii aluminiowej. Przez ostatnie dwa miesiące funkcjonariusze rozpracowywali sprawę. Ustalili, że kradziony z zakładu towar trafiał m.in. na targowiska lub był sprzedawany poprzez portale internetowe. Podejrzanych policjanci zatrzymali w dniach 5 – 6 lutego.
Są to mieszkańcy powiatu wrocławskiego, świdnickiego i średzkiego. Wśród zatrzymanych jest pięciu byłych i obecnych pracowników jednego z zakładów produkujących folię aluminiową i opakowania foliowe,  trzech paserów, a także  pośrednik.

Wszyscy zatrzymani w tej sprawie usłyszeli już zarzuty kradzieży i paserstwa. Za czyny, o które są podejrzani, odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław/opr. red.

Poprzedni artykułCzyj to rower?
Następny artykułSprzątają po psach?