Strona główna Kultura Tancerki z MDK nagrodzone

Tancerki z MDK nagrodzone

0

Trzy formacje z pracowni tanecznej pani Renaty Łukaszewicz-Szczepanik, na co dzień trenujące w Młodzieżowym Domu Kultury „Bartek” w Świdnicy, prezentowały swoje choreografie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego Lisków Cup 2013 w Liskowie pod Kaliszem. 

Zdjęcie MDK Świdnica

W festiwalu brało udział kilkuset tancerzy z całej Polski, a wśród nich także tancerki ze świdnickiego MDK. Formacja ISKIERKI (grupa dziewcząt w wieku 8-11 lat) zdobyła I miejsce w kategorii inne propozycje taneczne. Formacja ONE (grupa dziewcząt w wieku 13-17 lat) zajęła II miejsce w kategorii  hip-hop powyżej 16 lat, natomiast mini formacja ASPEKT – V miejsce w kategorii inne propozycje  12- 15 lat.

Nagrodzone zespoły otrzymały puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. Tancerki jako jedyne reprezentowały Świdnicę w Liskowie. – Wszystkie dziewczyny fantastycznie się spisały, jestem z nich bardzo dumna i gratuluję im wspaniałych występów! Świetnie spędziłyśmy razem czas, bawiąc się, śmiejąc i tańcząc! – podsumowuje Renata Łukaszewicz-Szczepanik, choreograf z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.