Strona główna Kultura Świdnicki imprezownik

Świdnicki imprezownik

13

Po kilkutygodniowej przerwie imprezownik wraca do gry. Bez zbędnej ściemy muszę to napisać „głośno”, nasze miasto „nie żyje”! Nie ukrywam, że napawa mnie to coraz większym żalem. Jakiś koncert od czasu do czasu, jakaś wystawa, ale żeby na spokojnie móc spotkać się ze znajomymi, na przysłowiowym mieście to wyczyn graniczący z cudem. Nie chcę nikomu robić antyreklamy, czy zalewać gorzkimi żalami i pretensjami naszych rodzimych „restauratorów”. Wychodzi na to, że nie pozostaje nam nic innego, jak przyzwyczaić się do takiego stanu rzeczy, bo przecież nikt nie wierzy, by cokolwiek miało się w najbliższym czasie zmienić, a ja bym rozrywki chciała! Czyż nie brzmi to absurdalnie?

Pocieszające jest to, że nadchodzący weekend broni się nieco przed powyższymi zarzutami całkiem przyzwoicie. Co, gdzie, kiedy i za ile? W dalszej części tekstu…

Nazwa: Medium + WNS + Kezu/ KMN | koncert

Miejsce: Świdnica, pl. Grunwaldzki 11, Klub BOLKO

Data i godzina: 08.02.2013, godz. 19:00

Wstęp: 20 zł – w przedsprzedaży, 30 zł – w dniu koncertu

No! Nareszcie koncert. Co prawda hip-hop nie do końca jest moim konikiem, ale nie ukrywam, że posłuchać zawsze miło. Tym razem, notabene kolejny raz w naszych skromnych progach kielecki raper Medium.
Medium to niezwykle uzdolniony raper i producent działający do 2011 roku w podziemiu polskiej sceny hip-hopowej. Jest powszechnie uznawany za nadzieję najnowszej generacji polskich raperów. Zadebiutował w wytwórni Asfalt Records „Teorią Równoległych Wszechświatów”, był to wówczas pierwszy od 10 lat debiut rapera i producenta w Asfalt Records. Przez słuchaczy zaliczany jest powszechnie do “ambitnego hip-hopu” cokolwiek ten termin dokładnie by nie oznaczał. W 2012 roku wydał dwupłytowe dzieło “Graal” – jeden z najlepszych albumów jakie ukazały się w Asfalcie. Na albumie tym porusza trudne i wymagające skupienia się tematy, akompaniując sobie niezwykle dopracowanymi i wyszukanymi aranżacjami. Już dzisiaj dla waszych uszu i oczy również w Klubie Bolko. Zapraszam ja i organizator Świdnicki Ośrodek Kultury.

***

Nazwa: „Zamknięty Świat” | spektakl teatralny

Miejsce: Świdnica, Rynek 43, Sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

Data i godzina: 09.02.2013, godz. 19:00

Wstęp: 70 – 80 zł

Spektakl „Zamknięty Świat” to kombinacje na temat miłości, przyjaźni i zwariowanych relacji rodzinnych. Wymyślne intrygi i nierozsądne kłamstewka. Kłamstwo w kłamstwie, intryga w intrydze i bawiący do łez pojedynek dwóch wielkich aktorek polskiej sceny rozrywkowej: Krystyny Sienkiewicz (Lucyny) – jako ekscentrycznej staruszki i Zofii Czerwińskiej (Ernestyny) – kłótliwej sąsiadki. „Zamknięty świat” to komedia przewrotnie prorodzinna o lekkim kryminalnym zabarwieniu. Spektakl opowiada o wyborach, przed którymi stajemy w różnych  odsłonach naszego życia.  Czy w rozpędzonym „dzisiaj” jest szansa na „co będzie jutro”? Na to pytanie próbują odnaleźć odpowiedź bohaterowie prapremierowej sztuki Catheriny Aigner. Dwie ekscentryczne staruszki, fajerwerki „Palermo”, bezdomny wujek Krzysztof i afera finansowa to również gwarancja dwugodzinnej, mądrej zabawy. Poza dwoma gigantkami polskiej sceny komediowej, na deskach Świdnickiego teatru zobaczymy  aktorów młodszego pokolenia: Edytę Olszówkę, Rafała Cieszyńskiego i Dariusza Taraszkiewicza. Obecność obowiązkowa! Gorąco zapraszam!

***

Nazwa: Mała Gala Johanna Straussa na zakończenie karnawału w Świdnicy

Miejsce: Świdnica, Runek 43, Sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

Data i godzina: 10.02.013, godz. 18:00

Wstęp: 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Filharmonii Sudeckiej „Mała Gala Johanna Straussa”, na którym szerokiej publiczności zaprezentowane będą słynne utwory rodziny Straussów. Aby pozostać w zgodzie z historią zespół grający wystąpi w składzie typowym dla orkiestry Straussa z solistą – skrzypkiem prowadzącym koncert od pulpitu. Tej trudnej roli podjął się Karol Legierski,  gościnnie grający w Filharmonii Sudeckiej. Koncert ten z pewnością pozwoli pożegnać karnawał w świetnym nastroju.

Artyści:
Orkiestra Kameralna Filharmonii Sudeckiej
Karol Legierski – skrzypce
Krystyna Swoboda – prowadząca

Program
J. Strauss (syn) Uwertura do operetki „Zemsta nietoperza”
Polka „Tritsch – Tratsch”
„W lasku Grafa von Krapfen”
Walc „Odgłosy wiosny”
J. Strauss (ojciec) Polka „Tik – Tak”
J. Strauss (syn) Leichtes Blut ( polka)
Polka Eljen a magyar
J. Strauss (syn) Keiser Waltzer
Polka Pizzicato
Joseph Strauss Polka Ohne sorgen
J. Strauss (ojciec) Seufzer Gallop
F. Lehar Walc Gold und Silber
J. Strauss (ojciec) Polka „Luzifer”
J. Strauss (syn) Polka Unter Donner und Blitz

 I to by było na tyle, moich zapowiedzi weekendowych. Mam nadzieję, że pięknie świecące słońce zrekompensuje ostatnie miesiące mrozów i dumnie wyruszycie na poszukiwanie nowych przygód.

Niech rozpocznie się weekend!

Maja Jasnos