Strona główna Sport Inne Sportowa oferta gminy Świdnica

Sportowa oferta gminy Świdnica

0

W trakcie ferii obiekty w Witoszowie Dolnym, Pszennie i Lutomi  wypełniła atmosfera sportowej rywalizacji. Od poniedziałku do piątku dla dzieci i młodzieży przygotowano turnieje, gry i zabawy oraz rozgrywki piłki halowej. Zajęcia odbywały się w wielofunkcyjnej hali sportowej w Witoszowie Dolnym, jak i dwóch salach sportowych mieszczących się w Pszennie i Lutomi. Głównym celem turnieju była integracja uczniów ze wszystkich gminnych placówek oświatowych oraz dzieci i młodzieży uczęszczającej na świetlice środowiskowe, prowadzone przez GOPS.

 

– Chcieliśmy także zapewnić naszym podopiecznym aktywny wypoczynek w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Chłopcy rywalizowali w turnieju piłki nożnej, a dziewczęta w rozgrywkach piłki siatkowej – mówi Krzysztof Jas, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Sportowe zmagania trwały  do 6 lutego 2013 r., a ich współorganizatorem był  GLKS Świdnica.

 

 Sport to zdrowie i sposób na lepszy nastrój, dlatego chcieliśmy, aby dzieci aktywnie spędziły czas podczas ferii. Taka forma zimowego wypoczynku jest już od kilku lat propagowana w gminie Świdnica i ma już stałe grono wielbicieli. Dzięki przygotowanym przez nas zajęciom uczestnicy rozwijają  w sobie nowe, sportowe pasje. A mamy się czym chwalić. Tylko w 2012 roku na ponad 60 imprez sportowych organizowanych przez gminę Świdnica,  przy współpracy z GLKS-em Świdnica udział wzięło 10,5 tys. zawodników i zawodniczek. W 2011 roku, w kat. juniorów mistrzostwo Europy w biegach przełajowych zdobyła Aleksandra Gieratwspomina Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

 

– Cieszę się, że w gminie Świdnica odbywają się tego rodzaju zawody, ponieważ jest to pewien sposób na oderwanie się od feryjnej nudy. Takie turnieje pozwalają młodym ludziom na odrobinę sportowej rywalizacji, z którą nie wszyscy mają na co dzień do czynienia. Uważam, że tegoroczna oferta zimowego wypoczynku była optymalna, ponieważ każdy mógł znaleźć coś dla siebie – dodał Mateusz, jeden z 300 uczestników, którzy zdecydowali się spędzić tegoroczne ferie na sportowo w gminie Świdnica.

 

Poprzedni artykułUdane „Ferie z OSiR-em Świdnica”
Następny artykułLider legnickiej okręgówki kolejnym rywalem Polonii