Strona główna Wydarzenia Żarów Śnieżne bałwany w roli głównej

Śnieżne bałwany w roli głównej

0

Może być duży lub gigantyczny. Może zachwycać również pomysłowym wyglądem. I w końcu, może być doposażony w rozmaite przedmioty. Takiego bałwana mogą ulepić mieszkańcy gminy Żarów i otrzymać za to atrakcyjną nagrodę. Właśnie ogłoszony został konkurs na  giganto-bałwana. Organizatorzy – Ośrodek Pomocy Społecznej, Młodzieżowa Rada Miejska oraz Urząd Miejski w Żarowie, zapewniają, że jest o co walczyć. Trzeba tylko zebrać co najmniej piętnastoosobową grupę mieszkańców, w różnym przedziale wiekowym i ulepić śniegową postać.

Zdjęcie wikipedia

– Z uwagi na wciąż zmieniające się warunki pogodowe, termin zgłoszenia grupy jest bardzo krótki. Upływa dokładnie w piątek, 22 lutego. Przy zgłaszaniu należy pamiętać, aby wskazać miejsce, w którym stać będzie giganto-bałwan. Trzeba również wybrać spośród swojego grona pełnoletniego lidera grupy. Zgłoszenia przyjmowane są w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej 54 bądź telefonicznie pod nr tel. 74 8 570-309 – wyjaśnia kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie Anita Denes-Ziemkiewicz.

Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Żarów i to bez względu na wiek. – Grupa co najmniej piętnastoosobowa powinna być zasilona dziećmi i młodzieżą do osiemnastego roku życia. W jej skład muszą także wchodzić dwie osoby dorosłe, które będą czuwać nad bezpieczeństwem tej zabawy. Miejsce lepienia takiego bałwana również powinno zapewniać bezpieczeństwo uczestników zimowego szaleństwa. Jeżeli giganto-bałwany ulepione zostaną na prywatnej posesji, konieczna jest wówczas pisemna zgoda właściciela o treści: „Wyrażam zgodę na ulepienie bałwana na mojej posesji mieszczącej się ……………..” I podpis właściciela – dodaje Anita Denes-Ziemkiewicz.

Organizatorzy zimowego konkursu zapraszają do wspólnej zabawy sołtysów wsi i przedstawicieli Rad Sołeckich. – Wszystkie bałwany ocenione zostaną po uprzednim uzgodnieniu terminu. Przy czym, nie może się ona odbyć bez obecności lidera lub osoby przez niego oddelegowanej. Prosimy również, aby zabrać ze sobą wówczas imienną listę uczestników zabawy – dopowiada kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dla trzech najlepszych grup mieszkańców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Poprzedni artykułCyfrowa „Czwórka”
Następny artykułOdnalazła się w Strzegomiu