Strona główna Temat dnia SLD i PiS kontratakują

SLD i PiS kontratakują [VIDEO]

28

– Miasto jest najważniejsze i nie możemy dopuścić, aby szaleńcy pchali to miasto do kłopotów, bo to jest działanie szaleńców – takimi słowami Janusz Solecki (SLD) wyraził swoją dezaprobatę dla poczynań władzy w sprawie Inwestycji Świdnickich i budowy aquaparku. Dziś w biurze rady złożono protest przeciwko obywatelskiemu projektowi uchwały.

W ciągu ośmiu dni komitet obywatelski zebrał ponad tysiąc dwieście podpisów mieszkańców, sprzeciwiających się budowie aquaparku z kredytu w kwocie 84 mln i funkcjonowaniu Inwestycji Świdnickich. Niewykluczone, że tych podpisów będzie znacznie więcej. – Stajemy w obronie praworządności i gospodarności – mówił na konferencji prasowej Józef Grabek.

Mieszkańcy podpisując protest przeciwko budowie aquaparku wyrazili jednocześnie poparcie dla „budowy aquaparku na miarę potrzeb i możliwość miasta. Mając na uwadze konieczność corocznego dotowania działalności aquaparku, możliwie jest przeznaczenie na budowę kwoty ok. 30 mln zł.  Zadanie powinien realizować Referat  Inwestycji Urzędu Miejskiego w Świdnicy, zatrudniający 8 pracowników”.

Według członków komitetu gdyby nie ten zapis podpisów byłoby znacznie więcej. Solecki zapytany przez dziennikarzy, jak miałby wyglądać aquapark na miarę potrzeb i możliwości miasta odparł, że nie jest to czas na budowę aquaparków. Wskazał też ważniejsze potrzeby Świdnicy i jej mieszkańców. Mówił o zaniedbanych parkach i o baraku miejsc postojowych w centrum.

Radni mieli pretensje do prezydenta, że do tej pory nie rozwiązał Inwestycji Świdnickich. – Nie przypominam sobie sytuacji w samorządzie żeby prezydent nie wykonywał uchwał Rady Miejskiej. W zamian tego, zbiera się podpisy pod społeczną uchwałą, która ma uchylić prawomocną uchwałę – mówił Janusz Solecki i dodał. – Jeżeli ludzi popierających budowę aquaparku było 360, to my w ciągu kilku dni zebraliśmy trzy razy więcej podpisów. Ludzie tego nie chcą i jesteśmy wszyscy przedmiotem manipulacji przez władzę. Uchwała jest podjęta i trzeba szanować uchwałę – mówił Janusz Solecki. Jeśli prezydent Murdzek nie będzie chciał wykonać uchwały radni sięgną po inne środki. -Zostaje nam jeszcze referendum i absolutorium – ucina Solecki.

15 lutego na sesji Rady Miejskiej w Świdnicy będzie głosowany projekt uchwały radnego Lewandowskiego. Uchwała ta ma uchylić poprzednią decyzjię radnych w sprawie likwidacji spółki Inwestycje Świdnickie.

Radny Adam Markiewicz zastanawia się jak długo przyjdzie jeszcze radzie pochylać się nad uchwałami dotyczącymi Inwestycji Świdnickich i aquaparku. – Dochodzi do takiej sytuacji, że będziemy głosować do momentu kiedy sprawiedliwość będzie po naszej stronie – zakończył Markiewicz.

tepe

 

Poprzedni artykułCoraz gorzej na drogach
Następny artykułPolicja ostrzega przed oszustkami