Strona główna Sport Inne Pierwszy tydzień „Ferii na sportowo” za nami

Pierwszy tydzień „Ferii na sportowo” za nami

0

Jak co roku na najmłodszych i tych trochę starszych mieszkańców Gminy Świdnica czekał szereg atrakcji sportowych. W minionym tygodniu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych brali udział w przygotowanych przez GLKS Świdnica turniejach sportowych.

FOTO: LZS Świdnica

Ferie rozpoczęły się Turniejem Gier i Zabaw w hali sportowej w Witoszowie Dolnym dla uczniów klas 1-4 szkół podstawowych. Drużyny zmierzyły się w 7 konkurencjach sportowych: kręgle, slalom z przeszkodami, rzuty do kosza, strzały na bramkę, slalom z piłką, rzuty ringo i numerologia. Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa z Bystrzycy Górnej wyraźnie wyprzedzając pozostałe szkoły. Miejsce drugie wywalczyła SP Lutomia Dolna, a trzecie SP Witoszów Dolny.

 

Kolejne dwa dni to turnieje halowej piłki nożnej. Zarówno w rozgrywkach szkół gimnazjalnych jak i podstawowych zwyciężyły placówki z Witoszowa Dolnego. W czwartek odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum w Pszennie, natomiast w kategorii chłopców po zaciętym boju wygrało Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. W piątek również odbył się turniej piłki siatkowej tym razem drużyn mieszanych ze szkół podstawowych. W turnieju wystartowały cztery drużyny. Zwyciężyła ekipa z Bystrzycy Górnej. Wszystkie drużyny uczestniczące w turniejach zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, a szkoły które zajęły miejsca „na pudle” otrzymały puchary.

Drugi tydzień ferii zaplanowany jest dla dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych, które zmierzą się w Turniejach Gier i Zabaw w halach sportowych w Lutomi Dolnej, Witoszowie Dolnym i Pszennie.

 /LZS Świdnica/