Strona główna Temat dnia Nowa inwestycja Colgate za ponad 100 milionów

Nowa inwestycja Colgate za ponad 100 milionów

66

102,5 miliona złotych nakładów poniesie na nową inwestycję w Świdnicy koncern Colgate-Palmolive. Firma otrzymała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pracę otrzyma co najmniej 80 osób. Fabryka rozszerzy produkcję o płukanki do ust. Zakończenie inwestycji planowane jest najpóźniej  na koniec 2015 roku.

Koncern o zamiarze wprowadzenia czteroletniego Globalnego Programu Wzrostu i Efektywności, którego efektem ma być rozbudowa świdnickiej fabryki, informował w listopadzie 2012 roku. W Europie pierwsza faza tego  programu będzie obejmowała dalszą konsolidację kategorii Oral Care i przeniesienie produkcji pasty do zębów do Świdnicy, a w efekcie zamknięcie produkcji w Halinowie, Lorrach w Niemczech i w Therwil w Szwajcarii.

Fabryka w Świdnicy została oficjalnie otwarta w 2008 roku. Colgate-Palmolive jest globalnym wiodącym producentem dóbr konsumpcyjnych. Koncentruje się na czterech głównych obszarach: higiena jamy ustnej, pielęgnacja ciała, środki czystości oraz karmy dla zwierząt domowych. Colgate-Palmolive sprzedaje swoje produkty w ponad 200 krajach na całym świecie pod tak znanymi markami jak: Colgate, Palmolive, Mennen, Softsoap, Irish Spring, Protex, Sorriso, Kolynos, Elmex, Tom’s of Maine, Ajax, Axion, Soupline oraz Suavitel, jak również karmy dla zwierząt Hill’s Science Diet i Hill’s Prescription Diet.

Poprzedni artykułPrzegrana kadetek w dwumeczu z Gwardią
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR]