Strona główna Wydarzenia Świdnica Lalki ratują życie

Lalki ratują życie

2

Są wśród nich mała Eskimoska, Śnieżynka, pirat, Hiszpanka, a nawet takie, które łudząco przypominają nauczycieli. Już po raz drugi uczniowie Gimnazjum nr 4 w Świdnicy uszyli 80 szmacianych lalek, które pomogą uratować przed groźnymi chorobami dzieci w Czadzie. Młodzież wraz z nauczycielami i rodzicami włączyła się do akcji UNNICEF-u „Wszystkie kolory świata”.

Lalkę może kupić każdy chętny. – Główną licytację zaplanowaliśmy na 26 lutego, kiedy to w naszej szkole zorganizujemy Galę Biznesu i Wolontariatu – mówi dyrektor Tomasz Całka. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup szczepionek dla najmłodszych mieszkańców afrykańskiego Czadu. W ubiegłym roku udało się w ten sposób pozyskać ponad 1000 złotych, a pomoc powędrowała do Sierra Leone.

Lalki zostały wystawione na wystawie w szkolnym korytarzu, można je także oglądać na facebooku i przy okazji głosować na najładniejszą. A już jutro, 20 lutego, gimnazjum przy ulicy Jodłowej zaprasza uczniów szkół podstawowych na Drzwi Otwarte Czwórki. Początek o 11.00.

 

Poprzedni artykułRuszyły zapisy do XIII edycji Turnieju o Puchar Tymbarku
Następny artykułZbierają książki dla biblioteki