Strona główna Sport Jeździectwo Jeździeckie święto już za niespełna 100 dni

Jeździeckie święto już za niespełna 100 dni

0

Ruszyło wielkie odliczanie do rozpoczęcia zawodów Strzegom Horse Trials. W tym roku Strzegom stanie się światową stolicą wkkw w dniach od 30 maja do 2 czerwca. Już po raz jedenasty będziemy mogli oklaskiwać najlepszych zawodników globu w bezpośredniej rywalizacji sportowej na hipodromie w Morawie pod Strzegomiem.

 

Podczas zawodów Strzegom Horse Trials rozegrany zostanie konkurs Puchar Narodów wkkw. Jest to najnowszy i zarazem najbardziej prestiżowy cykl w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Pierwsze zawody w tej formule rozegrano w ubiegłym roku. Strzegomską rundę turnieju wygrała reprezentacja Niemiec, Polacy zajęli szóstą pozycję.

 

Tegoroczny cykl pucharowy to siedem imprez rozgrywanych w okresie od marca do października w całej Europie. W ramach konkursu rywalizują ekipy narodowe składające się z 3-4 zawodników na każdej imprezie. Cykl pucharowy 21. marca otworzy francuskie Fontainebleau. W Polsce na zawodach Strzegom Horse Trials, rozstrzygnie się trzecia runda tej serii.

 

Dyscyplina WKKW  ze względu na wszechstronność jest jedną najbardziej widowiskowych sportów jeździeckich. Na równych zasadach kobiety i mężczyźni rywalizują w trzech konkurencjach: ujeżdżeniu, próbie terenowej i skokach.

 

Więcej informacji na stronie: www.StrzegomHorseTrials.pl

 

Kalendarz cyklu Pucharu Narodów 2013

Francja, Fontainebleau – 21-24 marzec 2013

Wielka Brytania, Houghton Hall – 23-25 maj 2013

Polska, Strzegom – 30 maj-2 czerwiec 2013

Niemcy, Aachen – 25-30 czerwiec 2013

Włochy, Montelibretti – 21- 23 wrzesień 2013

Belgia, Waregem – 26 – 29 wrzesień 2013

Holandia, Boekelo – 11-14 październik 2013

 

Poprzedni artykułKto skatował Alka?
Następny artykułSiatkarki MKS-u czeka wyjazd do Lublińca