Strona główna Wydarzenia Świebodzice Rynek wypięknieje

Rynek wypięknieje

4

Firma PRE-FABRYKANT będzie wykonawcą przebudowy ulic i chodników w Rynku w Świebodzicach. Przedsiębiorstwo wygrało przetarg na II etap rewitalizacji Starego Miasta – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Prace obejmą nawierzchnię ulic i chodników w Rynku oraz ulic przyległych: Sienkiewicza, Prusa, Żeromskiego, Kopernika a także odcinek ulicy Szkolnej. Przybędzie zatoczek parkingowych, a na ulicach pojawią się stylizowane oświetlenie, będzie także na nowo zagospodarowana zieleń. Zakres działań jest duży i będzie się wiązać z utrudnieniami w komunikacji w ścisłym centrum. Z pewnością ma całym obszarze będzie wprowadzona nowa organizacja ruchu.

Firma wejdzie na plac budowy 1 kwietnia, zakończenie prac przewidziano na koniec września. Wartość inwestycji to blisko 2 mln zł, z czego połowa pochodzić będzie z dotacji unijnych – Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013..

W ramach rewitalizacji prace przy odnowieniu wieży kościelnej rozpocznie także parafia pw. św. Piotra i Pawła, która także otrzymała dofinansowanie z RPO oraz kilkadziesiąt wspólnot mieszkaniowych, którym również udało się pozyskać dotacje unijne na remonty elewacji i dachów kamienic w Rynku. I etap rewitalizacji Starego Miasta – przebudowa płyty głównej – został zrealizowany w 2008 roku.

 

 

 

 

Poprzedni artykułSą pieniądze na wiadukt
Następny artykułDroga z dofinansowaniem