Strona główna Sport Dyrektor OSiR-u odsunięty od pracy

Dyrektor OSiR-u odsunięty od pracy

87

Przyczyną są liczne nieprawidłowości finansowe. – Edmund Frączak, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z dniem 26 lutego 2013 r. został zawieszony w swoich czynnościach na 3 miesiące. Ma to związek z wynikami kontroli doraźnej przeprowadzonej przez Wydział Kontroli Urzędu Miejskiego w dniach 26.11-14.12.2012 r. – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

Tematem kontroli były umowy zewnętrzne na obsługę ratowniczą na basenach krytym i letnim oraz realizacja umów najmu na basenie krytym w latach 2010-2012. Podczas kontroli stwierdzono liczne nieprawidłowości, co było podstawą skierowania sprawy do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych. Kontrola wykazała m. in. liczne braki w dokumentacji przetargowej, basen kryty był wynajmowany bez umów, braki w dokumentacji druków ścisłego zarachowania, podpisanie umowy z firmą, która nie istniała, co naraziło jednostkę na straty w wys. 7,7 tys. zł, brak kontroli wewnętrznej w sprawach finansowych.

W najbliższym czasie przeprowadzona zostanie dogłębna analiza zasad funkcjonowania jednostki. Przez najbliższe 3 miesiące pracami ŚOSiR będzie kierował Jan Czałkiewicz, kierownik obiektów sportowych ośrodka. Decyzja Prezydenta Świdnicy została przekazana dyrektorowi ŚOSiR oraz pracownikom.

Edmund Frączak jest zaskoczony decyzją prezydenta i nie zgadza się z zarzutami, nie chce jednak komentować sprawy. Stwierdził, że będzie na drodze prawnej dochodził swoich racji.

Poprzedni artykułNajechała na pieszą
Następny artykułWpadł przez…zaspę