Strona główna Wydarzenia Strzegom Droga 374 w naprawie

Droga 374 w naprawie

0

Jeszcze w tym roku kierowcy jadący przez Strzegom do Legnicy będą mieli mniej powodów do narzekań na dziury. Rozpoczął się remont kapitalny (chodniki i nawierzchnia) na drodze nr 374 w Strzegomiu,  od ronda do świateł przy ul. Kasztelańskiej. Wartość robót, po przetargu, to ok. 700 tys. zł (wartość kosztorysowa to ponad 1 mln zł), a termin wykonania Dolnośląska Służba Dróg i Kolei  określiła na 15 lipca 2013 r.  

W Strzegomiu zaplanowano kolejne drogowe inwestycje. –  W grudniu 2012 r. odbył się również przetarg na remont chodników od ulicy Niecałej do świateł (skrzyżowanie z aleją Wojska Polskiego), a wartość prac, po przetargu, to 276.750,00 zł (kosztorys na 620 tys.) i są to środki gminy. Zakres prac to podniesienie krawężników i ułożenie kostki betonowej do wysokości, która umożliwi wylanie nowej nawierzchni asfaltowej przez DSDiK. Trwa korespondencja i prowadzone są rozmowy o dalszym remoncie drogi wojewódzkiej na terenie miasta i w kierunku Wieśnicy.  Liczymy na pozytywny wynik, bo jest to droga, którą przez Strzegom przejeżdża tysiące samochodów, utrudniając nam życie – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

 Warto dodać, że za prawie 70 tys. zł w roku 2012 została wykonana przez gminę, i uzgodniona w Krajowej Dyrekcji Dróg  i Autostrad,  koncepcja włączenia obwodnicy Strzegomia w drogę krajową, a będzie to rondo na wysokości ulicy Gronowskiej i stacji Shell. Obwodnica poprowadzona zostanie w kierunku Wieśnicy. Zatwierdzenie tej koncepcji, po wielu latach, pozwoliło na podjęcie rozmów z  Urzędem Marszałkowskim o wprowadzenie do budżetu Województwa Dolnośląskiego środków na projekt obwodnicy Strzegomia – informuje UM Strzegom.

Poprzedni artykułUwaga ślisko!
Następny artykułCoraz gorzej na drogach