Strona główna Sport Siatkówka Dorota Świeniewicz znów na parkiecie?

Dorota Świeniewicz znów na parkiecie?

0

W głowie prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosława Przedpełskiego zrodził się pomysł przeprowadzenia meczu towarzyskiego pomiędzy drużyną „Złotek” – mistrzyń Europy z 2003 i 2005 roku z aktualnymi reprezentantkami kraju. Pomysł niezwykle spodobał się Andrzejowi Niemczykowi, trenerowi złotych medalistek z Turcji i Chorwacji, który postanowił udzielić wszelkiej pomocy, aby taki mecz został rozegrany.

 

FOTO: Wikipedia

Na parkiecie nie zabrakłoby z pewnością honorowej obywatelki Świdnicy Doroty Świeniewicz, która wspierana Małgorzatą Glinką, Katarzyną Skowrońską, czy też Marią Liktoras sprawi z pewnością niemało problemów młodszym koleżankom z kadry Polski.

Jak wyznał Andrzej Niemczyk dla serwisu www.natemat.pl na dziesięciolecie zdobycia mistrzostwa Europy „Złotkom” należy się tak wspaniały mecz. Wszystkie są jeszcze na tyle w formie, że zagwarantują wysoki poziom. Ma to być mecz towarzyski, a cała kwota przekazana zostanie na chore dzieci. Jest też plan, aby zastrzec na zawsze w kadrze numer zmarłej Agaty Mróz (dziewiątka na koszulce).

Gdzie zostanie rozegrane to spotkanie i czy rzeczywiście uda się je zorganizować? Miejmy nadzieję, że tak, gdyż byłby to niezwykle ciekawy pojedynek, w którym dwukrotne mistrzynie Europy stanęłyby naprzeciw młodszych, ale zdecydowanie mniej utytułowanych przeciwniczek.