Strona główna Temat dnia Centrum Przesiadkowe dokończy Skanska

Centrum Przesiadkowe dokończy Skanska

11

Wyłoniono wykonawcę, który zrealizuje drugą część I etapu, a także II i III etapu budowy Centrum Przesiadkowego w Świdnicy. Projekt obejmuje przebudowę ul. Dworcowej i Kolejowej, zagospodarowanie terenu wokół budynku dworca, budowę dworca autobusowego oraz przejścia podziemnego pod torami kolejowymi, które ma łączyć dworzec kolejowy z autobusowym.

Realizacją kolejnych etapów budowy Centrum Przesiadkowego zainteresowanych było siedem firm. Komisja przetargowa wybrała najkorzystniejszą ofertę złożoną przez renomowaną firmę Skanska z Warszawy, która wyceniła prace na 13,13 mln zł. Różnica miedzy wybraną, a najdroższą ze złożonych ofert to prawie 6 mln zł – mówi Ireneusz Pałac zastępca prezydenta Świdnicy.

Prace budowlane rozpoczną się po podpisaniu umowy, czyli jeszcze w marcu 2013 r. i potrwają najpóźniej do września 2014 r. Wyłoniony wykonawca będzie odpowiadał za zrealizowanie drugiej części I etapu budowy Centrum Przesiadkowego (przebudowę ul. Dworcowej), a także za etap II (budowa dworca autobusowego) i III (budowa przejścia podziemnego pod torami kolejowymi).

Za kilka miesięcy, bo już na koniec maja 2013 r. planowane jest zakończenie robót modernizacji budynku dworca kolejowego, prowadzony aktualnie przez firmę „Architekton”  z Głogowa, który łącznie będzie kosztował około 7 milionów złotych.

Wartość projektu „Budowy Centrum Przesiadkowego” po rozstrzygniętych przetargach to 21,3 mln zł, z czego aż ok. 14 mln zł ma pochodzić ze środków unijnych. Projekt ten realizowany jest w ramach działania 3.3 Transport miejski i podmiejski priorytetu 3 Rozwój infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku programu operacyjnego Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Poprzedni artykułKoń zginął na łączniku
Następny artykułZegarmistrz-pasjonat doceniony