Strona główna Wydarzenia Alchemia Teatralna rozwija skrzydła

Alchemia Teatralna rozwija skrzydła

2

Minister kultury docenił wieloletnie działania Świdnickiego Ośrodka Kultury. Projekt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży i dorosłych otrzymał 25 tysięcy złotych dofinansowania. – Dzięki tym pieniądzom i kolejnym 24 tysiącom z budżetu ośrodka będziemy mogli zrealizować większość naszych zamierzeń, oczywiście nie rezygnując z pozyskiwania dalszych środków – zadowolenia nie ukrywa Halina Szymańska, współautorka projektu. Mowa o Alchemii Teatralnej, która jest rozszerzoną kontynuacją Projektu Edukacji Teatralnej. Oba przedsięwzięcia prowadzone są już od 14 lat.

Co roku warsztaty teatralne, które zawsze wieńczą autorskie przedstawienia, gromadzą około 70 osób. Wysoki poziom gwarantują opiekunowie – Juliusz Chrząstowski i Tomasz Dajewski. Podobnie jak w ubiegłym roku zorganizowane zostaną także warsztaty dla młodych dramaturgów, które poprowadzi Mateusz Pakuła. Będzie również kolejna premiera Grupy Dorosłych. Nie zabraknie spotkań ze znanymi aktorami i wykładów. Na zakończenie planowane jest wydanie płyty edukacyjnej.

– Przez cały rok powstaje około 10 spektakli, które zawsze przyciągają tłumy widzów. Ogromne zainteresowanie uczestników i widzów to najlepszy dowód na to, że Alchemia się sprawdza. Dla mnie to wielka radość – mówi Halina Szymańska. Warto dodać, że uczestnicy poświęcają swój wolny czas nie oczekując żadnej gratyfikacji. Dotyczy to zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych. – Wszystkie środki przeznaczone są na honoraria dla prowadzących warsztaty fachowców, dla zapraszanych aktorów i wykładowców, a także na scenografie, rekwizyty, plakaty – wylicza Halina Szymańska. Uczestnicy dokładają własną cegiełkę. – Wszystkie przychody z biletów na przedstawienia Grupy Dorosłych są wydawane na kolejne spektakle – dodaje. Widzowie będą mieli okazje dobrze się bawić i przy okazji wesprzeć ideę Alchemii już 25 lutego. Tego dnia o godzinie 19.00 w sali teatralnej ŚOK-u będzie można obejrzeć ostatni spektakl Grupy Dorosłych – „Królik, Królik”. Bilety kosztują 15 złotych.

asz

Poprzedni artykułPrawie 2000 interwencji
Następny artykułDziki opanują Świdnicę