Strona główna Temat dnia Uczniowie zatrzymali furiata

Uczniowie zatrzymali furiata

36

– Zachowali się profesjonalnie i jestem z nich bardzo dumny – chwali trzech uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w świdnickim Zespole Szkół nr 3 Robert Topolski z KPP w Świdnicy. Chłopcy z klas policyjnej i wojskowej powstrzymali przed kolejnym atakiem 33-latka, który wybił szybę w kiosku na Osiedlu Młodych i groził sprzedawczyni.

Karol Kuźniewski, Przemysław Grędziński i Marcin Muszalski

Do zdarzenia doszło wczoraj, 22 stycznia około 7.20 na ulicy Stefana Wyszyńskiego. 33-latek krzyczał na kioskarkę, która – jego zdaniem – zbyt wolno szukała papierosów. Wybił ręką szybę i odszedł. Gdy sprzedawczyni zaczęła wzywać policję, mężczyzna wrócił i zaczął kopać w kiosk. Zobaczyli to trzej uczniowie IV LO, którzy akurat byli w drodze do szkoły. Bez wahania ujęli agresywnego 33-latka i zaczekali na przyjazd policyjnego patrolu. Najprawdopodobniej uchronili sprzedawczynię przed kolejnymi, agresywnymi zachowaniami klienta. Dzielni chłopcy to Karol Kuźniewski i Przemysław Grędziński,  uczniowie IIc –  klasy policyjnej i Marcin Muszalski z  Ia –  wojskowej. – O takich sytuacjach rozmawiamy na lekcjach w klasach policyjnych – mówi Robert Topolski. – Znakomicie zareagowali i należą im się słowa uznania. Sprawca napaści trafił do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia i gróźb karalnych. Sprzedawczyni wysokość zniszczeń oszacowała na 1000 zł.

IV Lo w Świdnicy jest jedyną szkołą średnią z regionu, która prowadzi klasy mundurowe – policyjną, strażacką i wojskową.

asz

 

Poprzedni artykułZakolędują o Złote Anioły
Następny artykułTeatralna podróż z Sindbadem