Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnickie szkoły w ogonie

Świdnickie szkoły w ogonie

26

254 miejsce w Polsce i 17 na Dolnym Śląsku. To najlepszy wynik, jaki udało się osiągnąć jednemu ze świdnickich liceów w 15. edycji rankingu liceów, opracowanego przez Rzeczpospolitą i Perspektywy. – Utrzymujemy się od lat miedzy 14 a 18 miejscem – wzdycha z wyraźnym żalem Jacek Iwancz, dyrektor II LO w Świdnicy. To jest właśnie najlepsze ze świdnickich szkół, ale powodów do radości nie ma.

Nawiązanie walki ze zwycięzcami – XIV LO we Wrocławiu, jest niemożliwe? – Przede wszystkim brakuje nam olimpijczyków na szczeblach centralnych – tłumaczy Jacek Iwancz. – W zeszłym roku mieliśmy tylko jednego. Oczywiście młodzież bardzo garnie się do olimpiad, ale problem jest choćby z przygotowaniem. Brakuje nam laboratoriów z prawdziwego zdarzenia, brakuje dodatkowych zajęć. Oczywiście wyciągamy wnioski i będziemy zabiegać w starostwie o dodatkowe środki.

Dyrektor dodaje, że powód do zadowolenia dają wyniki matur. – One nas “ciągną” do góry. Wskaźnik EWD mamy lepszy niż np. I LO w Wałbrzychu – mówi Jacek Iwancz. Ranking jednak wysoko punktuje za olimpijczyków.

W zestawieniu dla liceów znalazły się jeszcze I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy (miejsce 40 na Dolnym Śląsku) oraz LO w Strzegomiu (49 miejsce). W rankingu techników na Dolnym Śląsku 44 jest Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, a na 49 Technikum w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy.

Więcej o rankingu TU

asz