Strona główna 112 Sprawa psów umorzona

Sprawa psów umorzona

13

Policjanci nie dopatrzyli się przestępstwa i umorzyli dochodzenie w sprawie martwych psów na jednej z posesji w Świdnicy. – Nie ma żadnych dowodów na to, by nad zwierzętami ktoś się znęcał lub je zabił – tłumaczy Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Przypomnijmy. 28 grudnia zeszłego roku Straż Miejska w Świdnicy została wówczas  na jedną z posesji przy ulicy Sikorskiego, a zawiadamiająca dyżurnego kobieta mówiła o „zabijaniu szczeniaka” przez 3 mężczyzn. Na miejscu strażnicy mieli znaleźć 6 nieżywych szczeniąt i szczątki zakopanego dorosłego psa.

– Taka liczbę potwierdzają funkcjonariusze, którzy byli na miejscu – mówi Marek Fiłonowicz ze Straży Miejskiej. Policja, która 2 stycznia tego roku wszczęła postępowanie wyjaśniające, mówi o czterech szczeniakach. – Na pewno sześć zostało oddanych do utylizacji – zapewnia Marek Fiłonowicz.

Policja mówi o czterech szczeniakach. Kto ma rację, trudno ustalić, bo policjantów nie było w dniu zgłoszenia na miejscu. Mogli się opierać na zeznaniach i zdjęciach, na których nie widać śladów przemocy. Na miejscu był powiatowy lekarz weterynarii, który nie stwierdził, by żyjące dorosłe psy były zaniedbane, miały także wymagane szczepienia.

Więcej o sprawie pisaliśmy TU.

Poprzedni artykułUlgi dla dużych rodzin nie będzie
Następny artykułPolecamy: Jeremy Clarkson „Wytrącony z równowagi”